Holice poprvé vyhrála venku. Po vítězství v Mostu je čtvrtá

Most, Olomouc – Povedlo se! Fotbalisté 1. HFK Olomouc dokázali poprvé v sezoně zvítězit na půdě soupeře. Hanáci v zápase 11. kola druhé ligy vyhráli v Mostě 2:0 a dál se drží ve špici tabulky.

13.10.2012

Radost fotbalistů HFK Foto: DENÍK/Martin Dostál

„Byla to zasloužená výhra. Klukům chci poděkovat za obětavost, dřinu a kvalitní výkon," prohlásil trenér 1. HFK Oldřich Machala.

Fotbalisté Holice zvládli na mosteckém stadionu první poločas na výbornou a během druhé čtvrthodiny se dokázali dvakrát střelecky prosadit. V 17. minutě se ke střele z dvaceti metrů dostal Matěj Biolek, který nádherně otevřel skóre zápasu.

Domácí, kteří museli kvůli kartám nastoupit bez dvou opor Procházky a Lafrance, mohli odpovědět o deset minut později, jenže Osumanu v dobré šanci poslal hlavou míč na břevno.

Vzápětí však domácí obránce Běloušek fauloval v pokutovém území Rastislava Chmela a David Kobylík se z penalty nemýlil. Před koncem poločasu však přišla i jedna horší zpráva pro holický tým, to když musel trenér Machala sáhnout ke střídání Dadáka.

„Bohužel se mu obnovilo zranění třísel a vypadá to s ním špatně," poznamenal Machala.

Holice měla nahráno a ve zbytku zápasu si s přehledem dokázala náskok hlídat. Mostečtí fotbalisté se sice po akci Schuta a Mujagiče dostali do dvou příležitostí, holický brankář Šrom však udržel čisté konto.

Třetí gól Hanáků mohl před koncem přidat Biolek, jenže tentokrát již na mosteckého gólmana nevyzrál.

Holice na mosteckém stadionu po zásluze vybojovala tři body a v aktuálním pořadí druhé ligy poskočila na čtvrté místo.

„Jsem rád, že se nám to povedlo, i když to nebyl moc pohledný zápas, protože jsme se trochu přizpůsobili domácím. Stálo před námi těžké dvojutkání v Mostě a Sokolově a v jednom zápase jsme chtěli uspět. Jsem šťastný, že se nám to povedlo již dnes," dodal holický trenér Oldřich Machala.

FK Baník Most – 1. HFK Olomouc 0:2 (0:2)

Branky: 17. Biolek, 29. Kobylík z pen. Rozhodčí: Nenadál – Kříž, Černý. ŽK: Běloušek, Nobst, Osumanu, Pilař, Pospíšil, Mujagič – Žondra. Diváků: 380.

Most: Belaň – Pospíšil, Novotný, Běloušek, Šraga – Schut (77. Kotlan), Nobst, Pilař, Štefko (70. Nguyen) – Mujagič, Osumanu (65. Vodička). Trenér: Michal Zach.

HFK Olomouc: Šrom – Dadák (38. Kopecký), Lukášek, Murin, Šimko – Biolek, Kovář, Kobylík, Čtvrtníček (81. Hromek) – Chmelo (74. Korčián), Žondra. Trenér: Oldřich Machala.

D35 u Olomouce zavřela havárie, ucpaly se i cesty okolo

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

"Nechtěný" volební skokan Brázdil opět první: Je to obrovská satisfakce

Další volbní triumf slaví olomoucký lékař a poslanec Milan Brázdil. Ačkoliv slavného "skokana" předcházejících voleb tentokrát krajské vedení ANO původně vůbec nepostavilo na kandidátku.

Sigma? Mnohem víc si věří, nepříjemná pro kohokoliv, chválí Kučera

Loni Sigmu vyzval dvakrát coby kouč Znojma, pokaždé odcházel poražen (1:2 a 1:4).

Olomoucký Pirát Pikal: Životní změna? Jako poslanec budu víc ve vlaku

Jedním z největších překvapení letošních voleb do poslanecké sněmovny je bezpochyby Česká pirátská strana.

Plecharéna slavila! Mora se lídrovi pomstila za debakl

FOTOGALERIE / Prokletí domácího stadionu je u konce. Olomoučtí hokejisté potřetí za sebou vyhráli na vlastním ledě.