S odhodláním napravit porážku v Uničově a předvést se domácímu publiku šli do zápasu v horkém odpoledni fotbalisté 1. HFK Olomouc.

A bylo to znát, úvodní nápor totiž patřil právě jim. Střela aktivního Tögela však mířila nad a Danise v dobré pozici zradila zbrklost.

Nejzajímavější chvilky přišly až na konci první pětačtyřiceti­minutovky.

Ve 39. minutě marně reklamovali hosté penaltu, dvě minuty nato se pak kopal pokutový kop v jejich vápně po faulu na Danise.

Přes velké protesty trenéra Chytrého i samotných hráčů si míč na penaltový puntík postavil nejzkušenější muž na place, Marek Heinz.

Jeho slabou, navíc špatně umístěnou střelu k pravé tyči však Radek Petr, vicemistr světa do 20 let z roku 2007, vyrazil.

„V prvním poločase začali domácí daleko ativněji, bylo vidět, že chtějí první utkání doma zvládnout. My jsme do něj vstoupili moc profesorsky a málem se nám to vymstilo," nebyl spokojen s úvodním dějstvím Vlastimil Chytrý, kouč Kroměříže.

V tom druhém už byli hosté o poznání aktivnější, hra se odehrála převážně na polovině Holice.

„Vysvětlili jsme si něco důrazněji v šatně, udělali jsme střídání a myslím, že už to bylo v naší režii," dodal Chytrý.

Odměnou byl Kroměřížským přímý kop z dvaceti metrů poté, co domácí Rozsíval zahrál rukou.

Následná střela Tomáše Jelečka, pro změnu vicemistra Evropy do 19 let z roku 2011, zaplula přes zeď krásně k levé tyči. Brankář Mucha se za míčem jen ohlédnul.

„Měli jsme přerušit situaci před rozhodující standardní situací, k té vůbec nemělo dojít. Řval jsem i na hráče, aby šel k tyči za zeď k tyči. Kdyby tam byl, tak to vykopl a gól nebyl. To jsou takové věci, které zkušené mužstvo neudělá," láteřil domácí trenér Oldřich Machala.

A protože se v nervózním závěru neprosadil individuální akcí domácí Danis ani hosté z několika brejků, odvezla si Kroměříž tři body za nejtěsnější možné vítězství.

Naštvaného kouče Machalu mrzely především šance z prvního poločasu.

„Myslím, že jsme měli zápas jednoznačně vyhrát. Nebo aspoň neprohrát. Oni neměli vůbec nic, k ničemu se nedostali za celý zápas. Kopali jen dlouhé balony, my jsme měli penaltu a takové příležitosti, které bychom proměnili, kdybychom měli o dva až tři zkušenější hráče víc," povzdychnul si Machala, podle kterého však už žádná posila zřejmě nepřijde.

Hostující trenér Chytrý byl spokojen s výhrou, méně pak už s výkonem.

„Jsme spokojení se šesti body, ale byla to pro nás dnes tvrdá lekce v tom, že musíme hrát každý zápas na sto dvacet procent. Je to pro nás zkušenost, protože i další venkovní utkání budou v podobném duchu. Každý se na nás připraví a bude se chtít vytáhnout," předpověděl.

1. HFK Olomouc – SK HS Kroměříž 0:1 (0:0)

Branky: 78. Jeleček. Rozhodčí: Cieslar, Priesol, Bureš. ŽK: Kotouč, Grézl, Rozsíval – Haša, Petr, Swiech. Diváků: 112.

HFK Olomouc: Mucha – Grézl, Kotouč, Lysoněk, Kováč (58. Štěpánek) – Šteigl (76. Hornich), Rozsíval, Bernard, Tögel – Danis, Heinz. Trenér: Oldřich Machala.

Kroměříž: Petr – Matoušek, Budín, Swiech, Jeleček – Látal (46. Hromek), Krška (60. Strašák) – Žák, Haša (87. Nevřala), Ševčík – Neubert. Trenér: Vlastimil Chytrý.

MICHAL KVASNICA