Úvod utkání přitom nenaznačoval, že by papírový favorit z Uničova neměl uspět. Hosté byli od začátku silnější na míči a brzy si vypracovali gólové šance. Binarova střela mířila vedle, ale Aleš Krč byl vzápětí již nadvakrát úspěšný.

A festival příležitostí Uničova pokračoval. Nuce však vychytal Mucha, stejně jako pokus Vasiljeva. A střely Kasala a Komendy mířily těsně vedle. „S prvním poločasem jsem spokojený, vedli jsme, hráli jsme slušně a měli jsme další gólovky Krče, Nuce či Komendy. Měli jsme vést 3:0 a byl klid," hodnotil kouč hostů Jiří Balcárek.

Dobře věděl, proč to říká. Během třinácti minut druhé půle totiž HFK třemi góly zápas otočil. " Vlastními chybami jsme soupeře dostali do hry. Pramenilo to z nekvality jednotlivých hráčů, nemůže se stávat, abychom si sami dávali góly," mrzelo Balcárka.

Definitivní tečku za soubojem rivalů z MSFL udělal v poslední minutě Jan Šteigl, který tak po příhře Heinze zkompletoval hattrick. „Šteigy je dobrý hráč. Pokud si dá říct, bude hrát z lajny a bude daleko více v náběhu, góly dávat bude," chválil svého ofenzivního záložníka Oldřich Machala.

Poté přidal i komentář k celému zápasu: „Myslím, že druhá půle byla z naší velmi dobrá. V té první nám vázla kombinace, soupeř byl lepší, bylo vidět, že je déle pohromadě. Ale potom jsme to přehodili na pět záložníků a myslím, že se to zlepšlo."

To lodivoda SK Uničov mrzelo zranění klíčového stopera více než výsledek. „Řekl bych, že teď už je náš stav kritický. Koutek je po operaci kolena a navíc se bojím, co bude s Vejvodou, který musel v pětatřicáté minutě odejít ze hřiště a odjel do nemocnice, když ho bolela hlava," uzavřel Jiří Balcárek.

1. HFK OLOMOUC – SK UNIČOV 4:1 (0:1)

Branky: 64., 77. a 90. Šteigl, 73. Přikryl – 21. Krč.

HFK: Mucha – Přikryl, Grézl, Petrič, Srnec – Buček, Heinz, Schmidt, Šteigl – Pezzotti, Pyclík. Střídali: Snášel – Bořil, Kováč. Trenér: Oldřich Machala.

Uničov: Uvízl – Juřátek, Vejvoda, Heinz, Můčka – Kasal, Kuba, Binar, Vasiljev – Nuc – Krč. Střídali: Paris, Komenda, Muzikant, Dostál. Trenér: Jiří Balcárek.