Oba trenéři pojali zápas jako přípravu na další ligové boje a dali příležitost hráčům, kteří obvykle sedávají na lavičce. Více protočil sestavu holický Miroslav Kouřil a na výkonu jeho mužstva v prvním poločase to bylo znát.

Spousty nepřesných přihrávek i nedorozumění v komunikaci využili karvinští po úvodním oťukávání využili k získání dvoubrankového náskoku. Po pravé straně po čtvrthodině pláchl Jursa a poslal přízemní centr na první tyč, kde byl útočník Mišinský rychleji než mladý brankář Pavelka.

Pak Polák Pontus českou uličkou poslal do šance Ficka, který zvýšil na 2:0.

Pak hosté ukolébáni vedením polevili a ke slovu se dostala Holice. Čtvrtníček se přestal zabývat diskuzemi s rozhodčím, poslechl volání tribun po střelbě a vrátil domácí kontaktním gólem do zápasu.

Ve druhém poločase už rozdíl mezi oběma mužstvy nebyl takový, ale na vyrovnání Holice to nevypadalo. Největší šanci měli domácí v 64. minutě, kdy před Galajdou na poslední chvíli skluzem posunul míč směrem k brankáři stoper Čeman.

Jinak si Karvinští vedení hlídali celkem s přehledem a v 77. minutě Ficek přidal střelou pod břevno po samostatném úniku pod výsledek postupové razítko. Definitivní tečku napsal čtyři minuty před koncem pohodlně do prázdné branky Opic.

„Jsem spokojený s výsledkem, ale s předvedenou hrou ne. Umíme hrát líp. Musím říct, že ze strany Holice tam bylo několik šancí, takže to utkání mohlo dopadnout jinak,“ prohlásil trenér hostujícího mužstva Leoš Kalvoda.

„Bohužel nedostali jsme se ke srovnání skóre, naopak po hrubých chybách jsme dostali celkem čtyři góly, což ten rozdíl dělá větší. Myslím, že soupeř vyhrál zaslouženě,“ přiznal Kouřil.

„Musíme se připravit na neděli, která je pro nás stěžejní,“ připomněl holický trenér s napětím očekávané třetiligové derby s juniorkou Sigmy.

1. HFK Olomouc - Karviná 1:4 (1:2)

Branky: 34. Čtvrtníček – 16. Mišinský, 22. a 77. Ficek, 86. Opic. Rozhodčí: Zelinka – Peřina, Adámková. ŽK: Čtvrtníček – Tchami, Mišinský, Buryán. Diváků: 175.

HFK Olomouc: Pavelka – Dohnal, Krejčí, Kovář (46. Zlatohlavý), Vajda (63. Šturma)- Filipský, Čtvrtníček, Libič, Salatin – Galajda, Hapal (46. Obal). Trenér: Miroslav Kouřil.

Karviná: Kučera – Hoffmann, Čeman, Buryán (63. Novák), Knotig – Jursa (78. Juroszek), Pavlík, Ficek, Tchami – Pontus (46. Opic), Mišinský. Trenér: Leoš Kalvoda.