Ale v sobotu na stadionu Evžena Rošického v Praze nebude hrát HFK proti Spartě Krč jen přátelák. „Chceme bodovat,“ říká odhodlaně kouč Leoš Kalvoda.

Sparta Krč, nováček ligy, se krčí na patnáctém místě tabulky. Ale není to tým, který by nedokázal pozlobit. Záložník Aleš Pikl nebo útočník Adauto, to jsou dobře známí hráči se zkušenostmi z nejvyšší soutěže.

„Je to tak. Krč je nebezpečný tým. Hrají, jak už jsem říkal před zápasem s Boheminas, takový ten typický pražský technický fotbal. Jsou sice druzí od konce, ale nečeká nás lehký zápas,“ řekl kouč HFK. Krč má po 14 zápasech skóre 13:16.

„Nedávají moc gólů, ale také nedostávají,“ všiml si Kalvoda. „Poctivě brání a čekají na šance. Navíc končí podzim a oni budou dělat určitě maximum, aby vyhráli a přezimovali lépe než patnáctí,“ uvedl Kalvoda.

To ale nechtějí Holičtí dopustit. „Samozřejmě chceme potvrdit dobrou formu ze závěru podzimu a naplno bodovat,“ uvedl Kalvoda. Holice zvítězila v předchozích třech zápasech, aniž by inkasovala jedinou branku. „Zase musí hrát poctivě a bezchybně v defenzivě,“ podotkl kouč HFK.

K poslednímu zápasu podzimu vyrazila Holice už den předem, hraje se totiž od 10.30. Ve výpravě chyběli tři hráči. Záložníci Vladimír Škuta a Michal Ševela chyběli pro potíže s kolenem už v předchozích zápasech, po utkání s Čáslaví se k nim přidal ještě stoper Martin Kotůlek.