Skóre se poprvé měnilo už ve 13. minutě, kdy pokutový kop za faul na Szmeka proměnil nechytatelnou střelou Doubek. Tentýž hráč se postaral o dvougólový náskok o čtvrt hodiny později, kdy si naskočil na centr Zbončáka.

To přimělo trenéra HFK Miroslava Kouřila, aby už ve 30. minutě stáhl ze hry nejistého ukrajinského leváka Salatina a nahradil jej Muchou.

Místo kontaktní branky se Holici povedlo hned po přestávce inkasovat potřetí. A opět u toho byl Doubek. Tentokrát nezištně přihrál svému útočnému parťákovi Szmekovi a pojistil třinecké tři body.

Čtvrtý zásah přidal Znovu Szmek, který si narazil s Ceplákem a střelou pod břevno zase Holici o něco víc přiblížil MSFL. Alespoň drobnou úpravu konečného výsledku zařídil Josefík tvrdou ranou po Lošťákově centru.

HFK na záchranu ztrácí už sedm bodů, do konce soutěže přitom zbývají odehrát čtyři kola. Ve stejný čas jako Hanáci v Třinci hrál svůj zápas také největší konkurent HFK v boji o záchranu – béčko Sparty. Juniorka letenského týmu však nezaváhala a Ústí nad Labem přejela 3:0.

Holické fotbalisty ještě čekají domácí zápasy s Čáslaví a Sokolovem, zajíždí do Mostu a Vítkovic. Právě tyto dva týmy jsou, alespoň do zítřka, kdy hraje Most doma s Duklou, o sedm bodů před HFK.

Fotbal Třinec –1. HFK Olomouc 4:1 (2:0)

Branky: 13. (p.k.) a 28. Doubek, 47. a 59. Szmek – 64. Josefík. Rozhodčí: Adam – Ubias, Pospíšil. ŽK: Szmek, Hupka, Lisický – Krutý, Galajda.

Třinec: Lipčák – Lisický, Chlebek, Kuděla, Zbončák – Malíř (46. Jouk), Hupka (80. Šalamoun), Hanus, Ceplák – Doubek (65. Přecechtěl), Szmek. Trenér: Erik Cviertna.

1. HFK Olomouc: Trančík – Vajda, Zlatohlavý (65. Lukášek), Josefík, Lošťák – Krutý, Libič (60. Kučerňák), Grim, Salatin (30. Mucha) – Galajda, Korčián. Trenér: Miroslav Kouřil.