Jeli do hlavního města bodovat a to splnili. Závěrem podzimu mohli fotbalisté Sparty udělat radost svému kouči Juraji Šimurkovi. Jenže. Finální minuty podzimu byly pokažené, nešťastné a smolné. Krč o výhru, a tedy i zlaté tři body přišla pár minut před koncem. Po remíze 2:2 tak Pražané přezimují předposlední.

Olomouc se usadila na šesté pozici. „Šli jsme do sezony, že chceme skončit po podzimu do šestého místa. To se tedy splnilo. Domácí zápasy jsme skoro všechny zvládli na výbornou. Ale mrzí mě, že jsme nepřivezli více bodů z venku,“ zhodnotil podzimní část kouč Moravanů Leoš Kalvoda. „Věděli jsme, že Krč má dobrý mančaft, jehož kvalitám rozhodně neodpovídá postavení v tabulce. S bodem jsem nakonec spokojený,“ dodal.

Jedno přání bylo vyslyšeno, aby druhému nemohlo být dopřáno. Fotbalový osud si umí pohrát. „S výsledkem posledního utkání nemůžu být spokojený z hlediska vývoje. Sahali jsme na tři body, máme jen jeden. Aprávě ty zbylé dva, ztracené, mi chybí k celkové spokojenosti po podzimní části. Třináct bodů je možná málo, možná ne. Skončili jsme na předposledním místě, byť s minimálním odstupem, takže to není vyvedené,“ prohlásil Šimurka.

Tužby Šimurky mohly být vyslyšeny, to by ale proti nim nesměla stát Holice, která finále prostě umí. „Nezvládáme konce poločasů, ale zase jsme úspěšní při závěrech zápasů,“ pousměje se Kalvoda. A scénář odpovídal. Po vedoucí brance Grima Krč do poločasu vyrovnala. „Ale po naší hrubé chybě,“ zlobil se olomoucký trenér.

Ale s prázdnou HFK domů nejel, na sparťanskou trefu ze šedesáté minuty odpověděl tři minuty před koncem jistě z přímého kopu Miloš Kropáček. Gól holického kanonýra se zrodil z nacvičeného signálu. „Byl to přímý kop tak metr za šestnáctkou. Naši hráči zaclonili zeď domácích a rozestoupili se. Miloš vypálil a byla to taková bomba, že brankář ani nestačil zvednout ruce,“ řekl kouč Kalvoda.

HFK mohl pomýšlet i na více než jeden bod. Rozhodčí Dagmar Damková totiž odpustila Krči dva penaltové zákroky. „Sronali jsme z přímého kopu za faul, který se dvakrát předtím v pokutovém území nepískal. Přitom zákroky na Kropáčka a Spáčila byly úplně stejné. Miloš Kropáček dokonce dostal žlutou kartu za filmování,“ podotkl Kalvoda. „Slečna Damková mi ale vysvětlila, že to penalty nebyly,“ podotkl.

Mimo dvou penaltových momentů se ještě kouč HFK trošku zlobil na svůj tým za herní projev v první poločase. „Tam byla Krč v poli lepší, v záložní řadě byla fotbalovější, častěji držela balon. Pak jsme prostřídali a už to bylo lepší,“ podotkl Kalvoda.