V utkání s nedostatkem šancí byla Holice tím týmem, který chtěl hrát. Hosté z Čáslavi se soustředili jen na bránění, jako by jejich cílem byl bod za remízu 0:0. Sen o úspěchu jim mohl vzít už ve 4. minutě obránce Zlatohlavý, to by ale musel ze tří metrů trefit odkrytou branku.

„Nevyužitá šance Zlatohlavého podle mě hodně ovlivnila první poločas. Pokud bychom od začátku vedli, vypadalo by utkání úplně jinak,“ nepochyboval trenér 1. HFK Leoš Kalvoda. Blízko gólu byl ještě Krutý, když po půlhodině trefil jeho tečovaný přímý kop tyč. O výhře domácích tak rozhodl úvod druhého poločasu, kdy po spolupráci s Korčiánem skóroval Kropáček.

To byl pro fotbalisty HFK nepochopitelně signál k tomu, aby dali prostor zase hostům, kteří však své šance nevyužili. „Cením si toho, že jsme dokázali utkání vyhrát, protože to nebylo jednoduché. Čáslav se soustředila jen na bránění a nedařilo se nám proti postavené obraně. Z toho, co jsme předváděli poslední půlhodinu, jsem ale zklamaný.

Po Kropáčkově gólu jsme přestali hrát a Čáslav nás zmáčkla,“ přiznal trenér Kalvoda a hledal i příčiny výpadku. „Nemyslím si, že by to bylo z únavy, spíš je to v hlavách hráčů. Každopádně něco takového už se nesmí opakovat,“ přidal důraznou výstrahu směrem ke kabině.

Holice tak výhrou potvrdila dobrou bilanci na domácí půdě. Z osmi utkání sedmkrát vyhrála, což je po Slovácku a Opavě nejlepší bilance ve druhé lize. „Doma se nám na podzim dařilo, když jsme ztratili body jen v jediném utkání, po porážce 1:2 s Hradcem Králové, který nás skutečně přehrál,“ dodal Kalvoda.