HFK Olomouc – 1. FC Brno 0:2 (0:0)

Od samého začátku se hrálo pohledné utkání, kterému přihlížela ve Slatinicích početná divácká návštěva. Mezi diváky byl i bývalý kouč Brna Petr Uličný, který stejně jako ostatní mohl vidět snahu holických fotbalistů o dobytí brněnské tvrze. Ve 22. minutě mohl otevřít skóre Filipský po krásné české uličce od brazilce Costy, brankáře Bureše však nepřekonal. Ve 30. minutě se po centru Salatina do šance dostal Libič, jeho hlavička však směřovala nad břevno.

Poté se ke slovu dostali i brněnští fotbalisté, tři pološance postupně zahodili Došek, Polách a po chybě holické obrany Mareček.

Největší šanci Brna v prvním poločase zahodil ve 42. minutě útočník Rabušic, který se ocitl sám před gólmanem Šromem, na kterého ovšem nevyzrál.

Pěkným sólem se blýskl holický Obal

Ještě do přestávky se krásným sólem přes půl hřiště blýskl holický Obal, ve velké šanci ale mířil těsně vedle. „My přestavujeme mužstvo a bude chvíli trvat, než si na sebe hráči zvyknou. Nám ještě všechno nefunguje, máme co zlepšovat,“ řekl kouč Beránek.

Do druhého dějství nastoupilo Brno se zcela odlišnou sestavou, naopak Holice hrála beze změn, což se brzy začalo projevovat úbytkem jejich sil. První šanci druhé půle měli brněnští fotbalisté, Kalivoda ale těsně minul holickou svatyni.

Velkou šanci promarnil Šturma

Následně velkou šanci spálil Šturma, který si naskočil na centr aktivního Salatina. Jeho hlavička se ale mezi brněnské tři tyče, které ve druhém poločase strážil ex-holický Doležal, nevešla. V 58. minutě se na hranici šestnáctky uvolnil Brazilec Dalmo, ale ani on Šroma v holické brance nepřekonal.

To byla poslední nebezpečný okamžik, kterému musel Šrom čelit, následně totiž své místo přenechal osmnáctiletému Pavelkovi.

Ten musel čelit prvnímu nebezpečí v 67. minutě, kdy po centru Smutného z pravé strany míč letěl na hlavu Dalma, v poslední chvíli mu ale šanci vzal holický obránce Dadák. V 70. minutě se ale již ligový celek ujal vedení.

Pavelka minul malou domů

Nováčkovskou daň si vybral mladík Pavelka, který minul malou domů a Brazilec Dalmo neměl se zasunutím míče do prázdné branky problém. Z šoku se Holice rychle nevzpamatovala a byla za dvě minuty opět potrestána. Smutný naservíroval Rabušicovi míč před odkrytou branku a bylo to 2:0.

Poté se již Holičtí na odpověď nezmohli. Začala se projevovat jejich únava a Brno již otěže zápasu nepustilo. Další šance měli Dalmo a Rabušic, který se efektně pověsil do vzduchu. Skóre se již ale neměnilo a ligové Brno dvougólové vedení s třetiligovou Holicí udrželo.

„Za výkon v prvním poločase spokojen být nemůžu, málo jsme běhali a naše hra neměla dobré parametry. Potom jsme se začali zlepšovat, ale byly tam pasáže, ve kterých jsme na můj vkus příliš kazili,“ řekl po utkání brněnský trenér Beránek, který si stěžoval i na zahazování šancí.

„S těmi příležitostmi nenakládáme dobře, ještě máme co zlepšovat,“ dodal.

Lepší to snad být nemohlo

Naopak holický trenér Miroslav Kouřil byl s výkonem nadmíru spokojený.

„Jsem maximálně spokojený. Po čtrnácti dnech, co jsme absolvovali dosti tvrdou přípravu, klukům došly ve druhém poločase síly, ale já si myslím, že to lepší být nemohlo,“ liboval si trenér Kouřil, který uznává, že má momentálně lepší tým, než měl ve druhé lize.

„Akorát je otázkou, jestli se nám podaří dotáhnout zpět tým do druhé ligy,“ zamyslel se trenér HFK.

Branky: 70. Dalmo, 72. Rabušic
1.HFK: Šrom (60.Pavelka) – Dadák, Lukášek, Zlatohlavý (60.Krejčí), Filipský – Šturma (70.Kouřil), Libič, Costa, Salatin (70.Dohnal) – Zedníček, Obal (65.Galajda). Trenér: Miroslav Kouřil
1.FC Brno: Bureš (46.Doležal) – Dřížďal, Jílek (46.Buchta), Křižko, Pejič (46.Dvorník) – Michna (46.Smutný), Polách (46.Costa), Mareček, Lira (46.Kalivoda) – Došek (46.Silva), Rabušic. Trenér: Miroslav Beránek

MIROSLAV MAZAL