V zápase dostanou šanci hráči, kteří zatím spíše zahřívali lavičku, ale přesto chtějí Holičtí v poháru uspět. Diváci budou mít možnost také poprvé vidět v akci zkušeného obránce Michala Kováře.

„My ten zápas nebereme jako nějaký těžký oříšek, spíše jako přípravu, protože dostanou příležitost hráči z lavičky. Do hry také zasáhnou někteří hráči z dorostu,“ prozradil trenér Holice Miroslav Kouřil, ježož tým prošel do druhého pohárového kola přes Hranice, kde Holice zvítězila 5:1.

HFK hrává zápasy MSFL ve stabilizované sestavě a většina hráčů, kteří nastoupili v sobotním zápase s Kroměříží, dostane volno.

Poprvé se v prvním týmu Holice také objeví zkušený obránce Michal Kovář, který již odehrál poločas v sobotním zápase krajského přeboru, ve kterém se rezerva Holice střetla s Litovlí.

„Michal Kovář se již cítí na to, aby alespoň poločas pohárového zápasu odehrál,“ uvedl Kouřil, který si přes změny v sestavě rozhodně nepřeje s Karvinou žádný výsledkový propadák.

„Věřím, že uhrajeme solidní výsledek, naše priorita je uspět v MSFL, ale i v poháru myslíme na postup, mladí hráči se budou chítt ukázat a o výhru se poperou,“ prohlásil šéf holické lavičky.

Naopak Karviná má Holici z loňské sezony co vracet, protože v loňském ročníku druhé ligy s týmem HFK dvakrát prohrála.

„Jedeme si pro postup. Schválně neříkám, že jedem vyhrát, protože fotbal je ošidný. Ale vybojovat si účast ve třetím kole poháru je naším úkolem,“ hodnotí karvinské ambice trenér Leoš Kalvoda pro jejich fotbalový web.

Karviná se na rozdíl od Holice ve druhé lize zachránila a momentálně figuruje v klidném středu tabulky na devátém místě, proto bude ve středečním zápase favoritem.

Jak se s tím dokážou vypořádat holičtí fotbalisté, jejichž obranu bude dirigovat Michal Kovář, se budou moci diváci přesvědčit ve středu 2. září 2009 od 17 hodin.

Miroslav Mazal