Oba soupeři si v poslední době prošli velkými problémy.

Zatímco bronzový tým uplynulého ročníku druhé ligy z Holice po dobrovolném sestupu do Moravskoslezské fotbalové ligy znovu nabírá na síle, tak pražskou Slavií momentálně zmítá obrovská krize.

Kdo ze souboje třetího pohárového kola vyjde lépe?

Domácí přijímají roli zápasového outsidera.

„Jdeme do toho s pokorou, je to takový svátek pro fanoušky a my v zápase nemáme co ztratit. Chceme si to hlavně užít a předvést kvalitní fotbal," prohlašuje trenér HFK Olomouc Jiří Derco, který však rychle dodává:

„My můžeme jen překvapit, na druhou stranu to ale Slavii nechceme nechat zadarmo. Budeme se snažit využít krize, kterou teď prochází."

Pražané se na Hané představí pod vedením provizorní trenérské dvojice Juraj Šimurka, Ivo Knoflíček, která dočasně převzala tým po sobotní rezignaci hlavního kouče Michala Petrouše.

Vedení dál hledá jeho nástupce, je ale pravděpodobné, že do středečního zápasu ještě nového trenéra neoznámí.

Půjde Hapal do Slavie?

Podle některých informací je jedním z vážných kandidátů Pavel Hapal.

„Po sobotní ligové porážce to pro nás není jednoduchá situace. Věřím, že si každý uvědomuje, jak je pro nás domácí pohár důležitý, a že každý podá maximální a koncentrovaný výkon," uvedl Šimurka, který od pondělního dopoledne spolu s bývalým fotbalistou Sigmy Olomouc Knoflíčkem dočasně vede slávistické mužstvo.

Slávisté řeší především situaci na brankářském postu.

Jednička Kamil Čontofalský je stále zraněný, Karel Hrubeš si bude odpykávat trest za vyloučení proti Boleslavi a problémy s tříslem má Radek Černý.

K dispozici je momentálně pouze Slovák Matej Rakovan.

Holice jde do zápasu v kompletním složení a s pořádnou dávkou elánu.

„Na hráčích vidím, že jsou na utkání připraveni. Musejí ale do toho jít s pokorou, možná je budeme muset trochu brzdit, protože je to souboj s ligovým mužstvem a to vyžaduje hrát zodpovědně a nedělat zbytečné chyby," nabádá trenér Derco.

Holice posílila bezpečnost, slávistů však moc nepřijede

Na fotbalový svátek se připravuje Holice nejen na hřišti, ale i v zázemí. Před pohárovým duelem s pražskou Slavií posílila pořadatelskou službu a připravila doprovodný program pro ostatní diváky.

Hlavním úkolem pro HFK bylo zajištění bezpečnosti všech návštěvníků středečního utkání.

„Oproti standardnímu zápasu ve třetí lize jsme posílili pořadatelskou službu o celkem dvanáct lidí z bezpečnostních agentur," sdělil sekretář HFK Olomouc Miroslav Derco.

Na Hanou by mělo dorazit podle odhadů 100 až 150 příznivců sešívaných.

„Slavia je na tom tak, jak momentálně je, takže jsme ani výrazně větší počty nečekali," řekl Derco.

„Mohla by to pro nás být třeba i výhoda. Snad přijde co nejvíc místních diváků, kteří nám pomohou favorita potrápit," zadoufal.

Pro všechny fanoušky připravil klub bohaté občerstvení včetně grilovaných specialit. Pro děti bude k dispozici skákací hrad a nově vybudované dětské hřiště.