Mají nový stadion, naposledy otevřeli hřiště s umělým povrchem. A další plány. „Třešnička na dortu mého působení v Holici by byla první liga,“ řekl předseda představenstva HFK Vladimír Dostál.

Rozhovor


Představoval jste si, když jste před lety v Holici začínal, že jednou bude mít klub takový areál?

Přiznám se, že vůbec ne. Přišel jsem sem na dva roky a mým snem bylo vyměnit kamínka Petry, kde se topilo uhlím, za plynové topení a postoupit do divize. Je to splnění snu, který jsem ani na začátku neměl.

Už jste řekl, že plánujete, kromě další věcí, nový trávník na hlavním hřišti. HFK je ve druhé lize nahoře. A třeba pro první ligu by byl potřeba vyhřívaný. Plánujete už takový?

Do první ligy je potřeba vyhřívaný trávník. Chci být pořád zodpovědný předseda. Ale třešnička na dortu mojí práce v Holici by byla první liga. A jestli ji jednou chceme hrát, tak musíme mít i vyhřívaný trávník. Budeme se o to snažit.

V HFK teď začíná éra po trenérovi Kalvodovi. Věříte, že bude minimálně tak úspěšná?

Bezesporu Leoš byl osobností. Na druhou stranu každá změna může přinést i lepší věci. Leoš už tady byl čtyři roky, byl výborný kouč. Teď je tady trenérská trojice, která věřím, že bude na jaře fungovat. Celou záležitost realizačního týmu s výhledem na další dva tři roky budeme řešit v létě.

Holice v přípravě otestuje několik hráčů. I dva Brazilce.


Zkoušíme. Byť agenti je někdy moc chválí, a skutečnost bývá jiná. Některé už jsme poslali pryč.

Když v létě skončil v klubu brazilský útočník Angelo, tak se zdálo, že v těch končinách už posily hledat moc nebudete.

Ale teď jdeme jinou cestou. Tenkrát jsem hledal zkušeného útočníka a přivedli mi jedenatřicetiletého Angela. Celkově za patnáct zápasů s ním spokojenost nebyla. Tentokrát přijíždějí mladí chlapci. Vyzkoušíme si je. A pokud v nich něco bude, tak na nich budeme třeba rok pracovat. Chceme mužstvo okořenit i takovým způsobem. Jsou to Brazilci, je to jiná mentalita. Vidíte třeba Melinha, jak hraje, když je v pohodě a chce se mu.

Na klubovém serveru upozorňujete ostatní kluby na Pavla Zapletala, který na podzim v HFK vedl benjamínky. Proč?


Myslím, že takoví lidé nemůžou působit ve fotbale. Dodržujeme v klubu striktní řád, co se týče vybírání příspěvků od rodičů. Tento pán si dělal, co chtěl, chtěl si z toho udělat zdroj svých příjmů. Podali jsme na něj trestní oznámení. A také podnět disciplinární komisi, aby zakázali činnost. Takoví lidé dělají špatnou vizitku fotbalu vůbec.