Domácí tým nedokázal napravit dojem z minulého zápasu v Čáslavi a plány holických fotbalistů na setrvání v boji o postup do první ligy začínají získávat povážlivé trhliny.

Holice nastoupila proti rozjetému soupeři, který na jaře ještě neprohrál. Situaci domácímu kouči Oldřichu Machalovi neulehčil ani fakt, že jeho tým musel nastoupit bez několika opor. Z různých důvodů nemohli hrát brankář Šrom, krajní obránce Dadák, stopeři Murin a Jovanović, ani záložník Biolek.

Hosté vstoupili do zápasu skvěle, když hned ve čtvrté minutě zaskočil brankáře Karabinu střelou na přední tyč Volek. „Byla to hrubá chyba, takový gól nemůžeme vůbec dostat. Střelu z úhlu na přední tyč prostě brankář musí chytnout," zlobil se domácí trenér Machala.

Na jeho svěřencích bylo vidět, že nejsou v optimální pohodě. Přesto domácí měli v prvním poločase dvě velké šance, do kterých se dostali Žondra a Hromek. „Neproměnili jsme dvě stoprocentní šance a pak už to bylo proti tak kvalitnímu mužstvu složité," krčil rameny trenér Machala.

Ve druhém poločase se jeho tým zlepšil a záhy vyrovnal zásluhou kapitána Michala Kováře. V té chvíli se skóre mohlo přelít na obě strany. Domácí dokázali severočeského soupeře zatlačit, nakonec však rozhodla vysoká gólová produktivita ústeckých fotbalistů, jenž se prosadili z dvou rychlých akcí, které zakončil v 69. minutě Hrošovský a o sedm minut později Hovorka. Ten přidával gólovou pojistku na konečných 3:1. „Rychlé protiútoky se nám dnes nadobyčej dařily," pochvaloval si ústecký trenér Přemysl Bičovský. „Vyhráli jsme na hřišti, kde se nevyhrává. Perfektně nám vyšel úvod zápasu a v první půli jsme měli trochu štěstí, že domácí neproměnili dvě nebo tři šance, které tam měli," uvedl trenér hostů, který si pochvaloval vysokou úroveň zápasu.

Domácí kouč Machala litoval nevyužitých šancí i lacino inkasovaných branek. „My se do šancí sice dostáváme, ale zbrkle je zahazujeme. Chyb jsme nasekali hodně a proti soupeři, který je dokáže potrestat, se nemůžeme divit, že ten výsledek je takový jaký je," doplnil kouč HFK.

1. HFK Olomouc – FK Ústí nad Labem 1:3 (0:1)

Branky: 57. Kovář – 4. Volek, 69. Hrošovský, 76. Hovorka. Rozhodčí: Kocourek – Černý, Kotík. ŽK: Peterka (Ústí n. L.). Diváků: 465.

HFK Olomouc: Karabina – Kopecký, Kovář, Čep, Šimko (72. Nekuda) – Korčián (46. Chmelo), Kobylík, Čtvrtníček, Hromek, Bednář – Žondra. Trenér: Oldřich Machala.

Ústí nad Labem: Novák – Zeman, Zukič, Valenta, Dvořák – Volek (88. Benčík), Martykán, Hrošovský, Peterka, Hovorka (90. Pavlíček) –Veverka (70. Moulis). Trenér: Přemysl Bičovský.