Hanáci si v minulém kole Fotbalové národní ligy pokazili dobrý dojem z předešlých zápasů. Na hřišti poslední Čáslavi celek HFK prohrál jednoznačně 3:0. Po nepříjemné ztrátě se už na Holici začínají v tabulce dotahovat další soupeři, oproti většině z nich však HFK má zápas k dobru.

Právě v dnešním domácím zápase proti Severočechům se svěřenci trenéra Oldřicha Machaly budou chtít vrátit zpět do pohody.

„Chceme odčinit ten výkon, který jsme předvedli na půdě Čáslavi. Čeká nás ale těžký zápas, protože Ústí nad Labem ještě na jaře neprohrálo ani jeden zápas a jako tradičně se zvedá," charakterizuje nadcházejícího soupeře holický trenér.

Ústečtí fotbalisté, kteří mají o jedno odehrané utkání více než tým HFK, na jaře naplno bodovali ve všech domácích zápasech a ve dvou venkovních posbírali nerozhodné výsledky. V tabulce jdou nahoru a bodový zisk by si rádi připsali i v Holici. „Chceme útočit na nejvyšší příčky, je to reálné. V Holici mají pěkný stadion a já se na zápas těším, nemáme tam co ztratit," prohlásil pro klubový web ústecký obránce Lukáš Dvořák.

Trenér Machala předpokládá, že Severočeši budou sázet na zajištěnou obranu. „Budou hrozit z brejkových situací a případně i ze standardek. My se ale soustředíme na naši hru. Musíme se zlepšit v útočné činnosti, ale i v přístupu a nasazení," přeje si trenér Machala.

Chybět mu budou vykartovaní Biolek s Murinem, kouč Holice však nebude mít k dispozici ani zraněného brankáře Šroma a otazník navíc visí i nad startem srbského stopera Jovanoviće, kterého zlobí svalové zranění.