A právě na této pozici je dvě kola před koncem první poloviny sezony. HFK ještě čeká zítřejší zápas s Čáslaví a potom utkání v Krči.

Tým z předměstí Olomouce v předchozích dvou kolech zvítězil, aniž by inkasoval branku. Minulou sobotu Holice poprvé v sezoně vyhrála venku, vítězství v Třinci trefil kanonýr Miloš Kropáček.

Velké změny v sestavě trenér Leoš Kalvoda neplánuje, jednu ale udělat musí. Obránce Josefík má totiž jednozápasový trest za čtvrtou žlutou kartu. „Máme více variant, jak složit sestavu bez něj. Na krajích obrany může nastoupit několik hráčů. Ale každopádně nám Josefík chybět bude, protože to je jediný levonohý zadák, kterého v týmu máme,“ řekl trenér Leoš Kalvoda.

Nastoupit nemůže jen zraněný záložník Michal Ševela. „Jinak jsou všichni hráči fit, i Vlado Škuta už naplno trénuje,“ podotkl Kalvoda. Čáslav je na osmém místě tabulky, ale umí pozlobit i silné protivníky. Dokázala vyhrát v Jihlavě, naposledy doma uhrála bezbrankovou remízu s Hradcem Králové.

„Je to nebezpečný soupeř, ale takoví jsou všichni. Čáslav hraje takový typický pražský technický fotbal. Má spoustu hráčů, kteří už mají i prvoligové zkušenosti, v útoku nastupuje Schulmeister ze Sigmy a Strnad, který hrával za Bohemku,“ řekl Kalvoda. „Samozřejmě ctíme soupeře, ovšem nic jiného než tři body nebereme,“ podotkl kouč HFK.

HFK má 21 bodů, je na šestém místě, takže ke splnění podzimního plánu má hodně blízko. „Tým by už mohl být klidnější, ale ne uspokojený. O tom nemůže být řeč. Pořád musíme být pozorní v obraně, hrát na nulu, tak jako v předchozích dvou zápasech,“ dodal Kalvoda.