„Ve čtvrtek je další zápas Juniorské ligy v Liberci. Já se budu snažit předvést svoje maximum a doufám, že tady podepíšu smlouvu," říká fotbalista, který do letošního června působil ve slovenské Senici.

Jste spokojený s výkonem v zápase Juniorské ligy proti Táborsku?
Ano, jsem spokojený, myslím, že zápas byl dobrý. Ale samozřejmě to může být lepší, protože je to delší doba, kdy jsem hrál můj poslední zápas. Ve druhém poločase jsem byl trochu unavený, ale myslím, že na to, že to byl první zápas po dlouhé době, to bylo dobré.

Jak je to dlouho, co jste odehrál poslední zápas? Po fyzické stránce jste na tom dobře?
Je to tak dva měsíce. Za poslední měsíce jsem neodehrál žádný zápas na devadesát minut. Ale po fyzické stránce je to dobré, tento týden mě čeká ještě jeden zápas a myslím, že budu zase připraven a budu silný.

Co očekáváte od týdenního testu v Sigmě Olomouce?
Zítra (v úterý, pozn. red.) mám trénink s prvním týmem a ve čtvrtek je další zápas Juniorské ligy v Liberci. Já se budu snažit předvést svoje maximum a doufám, že tady podepíšu smlouvu.

Jak se vám líbí v olomouckém klubu?
Líbí se mi tady. Byl jsem 
v sobotu na zápase proti Jihlavě a líbil se mi stadion 
a mám i dobrý pocit z celého týmu. Olomouc je navíc krásné město.

V zápase padlo sedm branek. Nepřipomínalo vám to nizozemskou ligu?
(směje se) Byl to ofenzivní fotbal. Já mám útočný fotbal rád, ale musíte myslet i na defenzivu. V sobotu oba týmy myslely hlavně na útok, ale tak to někdy chodí.

Proti Táborsku jste většinu zápasu hrál uprostřed pole, ale pak jste se stáhl na levý kraj obrany. Na kterém postu se cítíte nejlépe?
Já myslím, že se nejlépe cítím na pozici defenzivního záložníka, ale dokážu hrát taky na pozici pravého nebo levého obránce, protože jsem toho na této pozici odehrál docela hodně v Senici. Ale preferuji post defenzivního záložníka.

Je září, sezona už je v plném proudu. Kde nastal problém, že jste bez smlouvy?
Senica mi nabídla smlouvu, ale já jsem s těmi podmínkami nesouhlasil, tak jsem se vrátil do Holandska, kde jsem trénoval a čekal na nový klub. Bylo několik nabídek, které ovšem nebyly moc dobré. Teď jsem v Olomouci, kde by to mohlo být OK.