Petr Drobisz 7/10 – Do branky se vrátil po dvou zápasech a potvrdil slova trenéra o tom, že Sigma má dva vyrovnané brankáře. Proti inkasovanému gólu těžko mohl něco dělat. V druhém poločase zmařil včasným vyběhnutím sólo Pilíkovi a vyrazil i ošemetnou Frejlachovu střelu.

Tomáš Janotka 7/10 – Po jeho perfektně zahraném rohu vstřelil Michal Hubník první branku. Ještě předtím byl po Šultesově přihrávce tváří v tvář Daňkovi, jenže byl už příliš blízko. Jinak si tradičně odehrál svoje.

Radim Kučera 7/10 – Jeho zkušenosti dodaly olomoucké obraně pevnost. Asi nejvíc je to vidět na perfektním čtení hry. V Ostravě sice defenziva Hanáků občas zaváhala, takže jsou tu stále rezervy. Nicméně pod vedením Kučery pracuje dobře.

Aleš Škerle 8/10 – S Kučerou vytvořil perfektní stoperskou dvojici. Patří mezi nejrychlejší střední obránce v lize a v Ostravě to několikrát ukázal.

Michal Vepřek 8/10 – Místo na levé obraně už je jeho. Trenér Psotka měl šťastnou ruku, když vsadil před sezonou právě na něj. Hraje jednoduše, přitom nanejvýš účelně. Další z podařených výkonů na Bazalech korunoval asistencí na vítězný Rossiho gól.

Daniel Rossi 8/10 – Po Ústí označil kouč Rossiho výkon po dlouhé herní pauze za příslib a ani v Ostravě Brazilec nezklamal. Naopak! Ve středu hřiště vyhrával osobní souboje a navrch přidal rozhodující branku.

Lukáš Bajer 7/10 – Oproti minulým zápasům působil nenápadně. Musel se totiž vvěnovat i defenzivě. Svou práci si ve středu pole odvedl, při inkasovaném gólu to však byl právě on, kdo trochu zaspal, což poskytlo Šenkeříkovi dost času k neomylnému zakončení.

Jan Navrátil 8/10 – V úvodu zápasu byl jako vítr. Po čtyřech minutách už měl dva střelecké pokusy a i nadále tahal olomoucké ofenzivní akce. Hned několikrát se mu ale přihodilo, že míč podržel v klíčové fázi o něco déle, než bylo třeba, a přihrávka pak směřovala do ofsajdu. Takhle bohužel „zazdil“ několik nadějných akcí. Až tento neduh odstraní, bude velký hráč.

Jakub Petr 7/10 – Velkou šanci mu připravil Pavel Šultes, ale mladý olomoucký forvard střílel jen instinktivně a do blízko stojícího Daňka. Po rohu pak padl vedoucí gól. Petr se rval s obranou statečně, ovšem útoční kolegové ho tentokrát zastínili.

Michal Hubník 9/10 – Potvrzuje, že v úvodu sezony se potkal s dobrou formu. Proti Ústí si na něj zasedla smůla. A jak se zdá, ještě se jej úplně nepustila. Jinak by už měl na kontě o gól víc. Kromě gólové hlavičky totiž ještě trefil po samostatném úniku tyč.

Pavel Šultes 9/10 – Mužem zápasu se stal právem. Obranu Baníku zaměstnával neustále. Krásně připravil šanci pro Petra. Chyběla snad jen třešnička na dortu. Hlavičku po rohovém kopu bravurně zneškodnil Daněk. V závěru po lahůdkové zasekávačce se o gól možná připravil sám až příliš pohodovým zakončením.

SOUVISEJÍCÍ: FOTO: Sigma dobyla Bazaly a je druhá za Plzní