Byli to ale hosté z Medlova, kdo měl v prvním poločase blíže ke vstřelení branky. Radek Klabačka však po centru z levé strany trefil pouze nohy brankáře Běhalíka. „Brankář nás zásadně podržel. Stejně tak musím pochválit za zodpovědný výkon celou obranu," říkal trenér Hněvotína Ivo Lošťák.

Za velmi důležitý moment označil Klabačkovu šanci pochopitelně i trenér hostů Miroslav Večeřa. „Kdyby dal, asi se to celé odvíjelo jinak. Ale nedal. I po přestávce měl ještě dvě nadějné možnosti, ale asi se toho trochu zalekl," uvedl kouč.

Po přestávce, kdy už hráli s větrem, nakročili za vítězstvím domácí fotbalisté. Dva góly během dvou minut zásadně nabouraly medlovské snahy.

Všechno začalo vydařeným domácím střídáním. Po faulu na Karabinu, který přišel na hřiště místo Masaříka, zahrával Kryl standardní situaci a Adam Novotný otevřel skóre.

„Myslím si, že brankář by při takhle zahrané situaci měl jít ven z branky. Heinz zůstal na čáře a dostali jsme z toho gól," krčil rameny Večeřa.

Jestliže při první brance byla chyba jeho svěřenců diskutabilní, tak při druhé nebylo co řešit. „Rozehráli jsme, stopeři si přihráli balon mezi sebou, pak se rozhodli dát malou domů, ale tak špatně, že soupeř balon doběhl a dal gól," nechápal trenér Medlova.

Autorem druhé branky Hněvotína byl Lukáš Pagáč.

„Dva góly během minuty to v podstatě rozhodly. Soupeř už pak žádné velké šance neměl. Odbránili jsme to opravdu dobře. Čistého konta si vážím, protože v předchozích zápasech se nám nedařilo udržet nulu," řekl Lošťák.

Medlov zabrzdilo ve snaze o zvrat utkání také nešťastné zranění útočníka Jaroslava Večeři. Na jaře se teprve dostával do ideální formy po operaci kolena. „I proto jsem ho šetřil a nechal ho na lavičce. V šedesáté minutě jsem ho poslal na hřiště a za minutu šel zase dolů," posteskl si kouč Večeřa. „Je to zase to samé koleno. Ale ještě nic nevíme. Teprve ho čeká vyšetření. Snad to bude v pořádku," dodal.

Hněvotín v závěru, kdy už domácí začali riskovat, odmítl navýšení skóre, a tak duel nakonec skončil domácím vítězstvím 2:0.

TJ FC Hněvotín – TJ Medlov 2:0 (0:0)

Branky: 53. Novotný 54. Pagáč. Rozhodčí: Koláček – Svozil, Vedral.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil (90. Schinneck), Láner, Lakomý, Novák – Masařík (51. Karabina), Šulc, Kryl, D. Lošťák (77. Urbánek) – Pagáč, Novotný. Trenér: Ivo Lošťák.

Medlov: Heinz – Rozsypal, Vašíček, Kneifel, Obíral – Urbášek (60. J. Večeřa, 61. Zmund), Müller, Bajger, Svačina, Kasal – Klabačka. Trenér: Miroslav Večeřa.