„Střídání se podařilo paradoxně zejména díky tomu, že Bednář nebyl disciplinovaný. Z tohoto důvodu šel dolů. Liška měl větší apetit a chuť pro mužstvo něco udělat, nakonec to bylo velmi šťastné rozhodnutí. Vstřelil dva góly a jeho výkon byl nadstandardní," pochvaloval si lodivod hostů.

Liška se poprvé prosadil v 63. minutě. Byl na hřišti přesně 240 vteřin, když se dostal za obranu a střelou k tyči nedal Běhalíkovi šanci.

Tři minuty před koncem pak z na chlup stejné situace upravil na konečných 2:0 pro svůj mančaft.

Dolany přitom do té doby na hřišti zrovna nedominovaly, aktivnější byl domácí Hněvotín.

„Naše hra v prvním poločase nebyla dobrá, zbytečně jsme byli příliš opatrní, navíc jsme měli štěstí. Zlomili jsme to gólově až ve druhé půli," potvrdil Máčala.

Několik šancí domácích zlikvidoval vynikající gólman Chlanda. Zuby si na něm vylámali Pagáč, Lošťák a v poslední minutě dokonce lapil i pokutový kop Petru Kobylíkovi.

„Měli jsme jednu vyloženou šanci, další střely brankář pochytal. Bohužel pro nás to byl tentokrát nejlepší muž na hřišti. Penalta už byla takový zmar, hráči byli podráždění, Petr to chtěl urychlit… Na předzápasovém tréninku jsme přitom dlouho dělali standardky, kopali penalty a všechno možné. Ale asi je lepší to netrénovat," hořce se usmál zklamaný kouč Hněvotína Ivo Lošťák.

Nemrzely ho ani tak spálené šance jako spíš nasazení svých svěřenců.

„Problémem je přístup některých, mysleli si, že se to zvládne samo. Hráči si musí sami uvědomit, že s takovým výkonem neporazíme ani tým z okresního přeboru. Osm z nich neodehrálo svůj standard," uzavřel bývalý hráč Sigmy či Holice.

Hněvotín – Dolany 0:2 (0:0)

Branky: 63. a 87. Liška. Rozhodčí: P. Pospíšil – Sedláček, M. Pospíšil. ŽK: Šulc, D. Kobylík – Šatný, Volf, Bednář, Pekař, Holásek. Diváci: 110.

Hněvotín: Běhalík – Kryl, Dokoupil, Šulc, Lakomý – Čech, D. Kobylík, P. Kobylík, D. Lošťák – Pagáč (24. Kratochvíl), Novotný. Trenér: Ivo Lošťák.

Dolany: Chlanda – Šatný, Jíša, Bergmann, Pekař – Katsumasa (65. Šimek), Valenta, Vrána, Holásek (86. Procházka) – Bednář (59. Liška), Volf. Trenér: Petr Máčala.