Opatovičtí i vzhledem ke svému postavení v tabulce nutně potřebovali zvítězit, aby alespoň částečně smazali ztrátu na týmy, jenž jsou v průběžné tabulce před nimi.

Určitým posilněním mohlo být i to, že v předchozím kole dokázali hráči družstva FKM zvítězit. „Počítali jsme s tím, že navážeme na ty tři body ze hřiště Šternberka a stáhneme tak bodovou ztrátu na soupeře, co jsou v tabulce před námi," doufal Ladislav Stratil, trenér Opatovic.

Samotné utkání příliš fotbalové krásy nenabídlo. Domácím se herně nedařilo, působili nervózním dojmem a nedokázali hlavně v prvním poločase realizovat žádnou kloudnou akci. Hněvotínští si už v první půli vytvořili tři slibné příležitosti, ale proměnit dokázali až tu čtvrtou, kdy se v závěru prosadil po standartní situaci Novák.

Na nepříznivý stav reagoval domácí trenér Stratil střídáním. Do druhé půle vyslal do hry Šiguta. Střídající forvard se po dvaceti minutách pobytu na hřišti dostal do slibné příležitosti, avšak branku přestřelil. V samotném závěru mohl srovnat Gerhard, ale hlavičku rovněž usměrnit do branky nedokázal.

Se závěrečným hvizdem se definitivně realizovala porážka Opatovic. Zatímco domácí smutnili, tak hráči Hněvotína mohli být spokojeni.

Opatovice navíc utkání dohrávali v desíti, což jim případný nápor komplikovalo. Po druhé žluté kartě musel hřiště opustit Goláň, který stáhl pronikajícího soupeře rukou a vysloužil si tak opětovnou pozornost sudího. „Byl to nesmyslný faul, úplně zbytečný," zlobil se na svého svěřence Ladislav Stratil.

„Bohužel to byl náš nejhorší zápas, který jsme na podzim odehráli. Nedostali jsme se vůbec do hry. Měli jsme tak dvě slibné šance, ale ty neproměnili, zatímco Hněvotín jednu z těch, do kterých se dostal, využil. Vyhráli zaslouženě," pokračoval.

„To, co jsme si v šatně řekli, tak hráči na hřišti stoprocentně odvedli. Byl to opravdu výborný kolektivní výkon a to mě těší," pochválil své svěřence Michal Barčík, trenér FC Hněvotín.

„Samozřejmě můžeme být spokojeni. Když se vyhraje venku, navíc na hřišti soupeře, který se na nás mohl dotáhnout, tak je to o to více potěšující," zmínil Michal Barčík, trenér Hněvotína.

„Máme 19 bodů a vzdálili jsme se tak spodním příčkám, což je pro takový klid opravdu dobré," dodal kouč vítězů.

„S ohledem na poslední ztráty bodů nás čeká perné jaro. Udržení v soutěži bude těžké," řekl závěrem zklamaný trenér Opatovic.

FKM Opatovice – FC Hněvotín 0:1 (0:1)

Branka: 43. Novák. Rozhodčí: Horák – Polanský, Reich. ŽK: Goláň. ČK: Goláň.

Opatovice: O. Vinklárek – Stratil, Pala, Bartošík, Goláň – M. Novotný, Gerhard, Strnadel, T. Klvaňa – Janásek, T. Novotný (46. Šigut). Trenér: Ladislav Stratil.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Švajda (38. Zamykal), Šulc, Novák – Zapletal, Schinneck, Skoumal, Láner – Duda, Křižan. Trenér: Michal Barčík.