Na první branku se v Litovli muselo čekat až do 42. druhé minuty, kdy se po zaváhání gólmana Šikla prosadil hostující Šulc.

Ani ne čtyři minuty po začátku druhé půle zařídil Hněvotínu dvougólové vedení záložník Lošťák, který se po rychlém rozehrání hnal sám na brankáře. Nezaváhal a utkání se v tu chvíli zdálo být rozhodnuté.

Nicméně o drama se postarala nařízená penalta pro Litovel, kterou proměnil Schön. To bylo však ze strany domácích vše a hosté tak vyhráli 2:1. Litovel zůstává s šestibodovým odstupem přikovaná na posledním místě.

Kouč Litovle Milan Schmidt viděl konečný stav jako zasloužený.

„Výsledek odpovídá průběhu. Hrajeme sice vyrovnané zápasy, ale neumíme dávat góly a to je problém. Je to těžké, protože na kluky padla už trochu deka, i když snahu jim upřít nelze," přemítal domácí kouč, podle kterého měl být odpískán ještě jeden pokutový kop.

„Ta situace byla podle mě více penaltová než ta, která jako penalta byla odpískána. Nemůžeme ale chtít, aby nám rozhodčí odpískal dva pokutové kopy," uzavřel Schmidt.

Hostující trenér Ivo Lošťák bral utkání proti Litovli jako velmi důležité.

„S výsledkem jsem určitě spokojený. Na tento zápas jsme se připravovali celý týden, protože se hrálo o šest bodů a my jsme ho zvládli. Co se týče hry, tak s tou už tak spokojený nejsem. Byly pasáže, se kterými jsem byl spokojený, ale zároveň byly i pasáže, kdy jsme zbytečně přenechali iniciativu Litovli," řekl Lošťák.

Další kolo odehraje Litovel v Zábřehu na Moravě. Hněvotín doma přivítá čtvrtý Medlov.

TJ Tatran Litovel – TJ FC Hněvotín 1:2 (0:1)

Branky: 54. Schön z pen. – 42. Šulc, 49. Lošťák. Rozhodčí: Zavřel – Křepský, Ehrenberger. ŽK: Otava, Vydržel, Heinz, Kvapil, Bednář – Benýšek, Novotný, Kobylík Petr. Diváků: 81.

Litovel: Šikl – Otava (37. Čep), Spurný, Kvapil, Kučera – Bednář, Grossmann, Heinz (64. Zbořil), Pěruška (46. Kudrna) – Vydržel, Schön. Trenér: Milan Schmidt.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Šulc, Lakomý, Lošťák – Benýšek (54. Kratochvíl), Čech, P. Kobylík, D. Kobylík – Kryl (90. Pospíšil), Novotný. Trenér: Ivo Lošťák.

Autor: Tomáš Macák