Domácí vsadili na typické silové pojetí. Litovel však dlouho odolávala. „Dokázali jsme to vzadu poctivě odskákat. Řekl bych, že vyloženou šanci si Hněvotín nevypracoval. Domácí byli bojovní a důrazní a nakonec nás udolali," říkal po utkání zklamaný trenér hostů Jaroslav Šišma.

Že byl zápas s větší části bitvou o střed pole připustil i hněvotínský kouč Radek Šindelář. „Vsadili jsme tentokrát hlavně na poctivost a důslednost. Vzadu jsme se soustředili na nulu, protože v předchozích zápasech jsme nehráli špatný fotbal, ale prohrávali jsme, jako třeba v Kralicích, kde jsme soupeři sami nabídli vedení," uvedl. „Tentokrát jsme nic podobného nechtěli připustit," dodal Šindelář.

V prvním poločase se to jeho týmu podařilo, ale na tři body by to bylo málo. „O poločase jsme si řekli, že musíme být ještě důraznější a agresivnější. To jsme splnili. V závěru jsme ještě posunuli Šulce dopředu ke Křižanovi a nakonec jsme se dočkali i gólu," poznamenal Šindelář.

Rozhodující moment utkání přišel až v závěru. Přetažený centr si našel Zapletal a také s pomocí teče jednoho z bránících hráčů prostřelil brankáře Baču. „Myslím, že celkově jsme byli aktivnějším týmem a asi jsme chtěli vyhrát o něco více. Považuji naši výhru za zaslouženou," řekl Šindelář.

Jeho litovelský protějšek s tím však nesouhlasil. „Byl to podle mě remízový zápas. A jestli ho měl někdo vyhrát, tak spíš my. Měli jsme hned několik nadějných akcí. Šrom tam měl dobré střely," prohlásil Šišma.

Největší šanci měl Baránek, který dorážel právě po jednom ze Šromových pokusů. Nastřelil však pouze gólmana Běhalíka. „Pravdou ale je, že jsme při našich příležitostech trefovali jen domácího brankáře. Ale jak jsem říkal, minimálně remízu jsme si zasloužili. Gól jsme dostali po tečované střele a ještě po předchozím nedovoleném zákroku na našeho hráče," řekl trenér Litovle.

Po inkasované brance si jeho svěřenci vypracovali jen jediný náznak šance na vyrovnání. Čepova hlavička však skončila vedle branky. „Rozhodně jsme neodehráli špatný zápas. Náš výkon byl paradoxně lepší než při domácí výhře s Opatovicemi. Bohužel fotbal už je někdy takový," poznamenal Šišma.

FC Hněvotín – Tatran Litovel 1:0 (0:0)

Branka: 80. Zapletal. Rozhodčí: Slota – Dorušák, Křepský.

Hněvotín: Běhalík – Němeček, Šulc, Švajda, Novák – Zapletal, Kawij (88. Schinneck), Láner, Chabičovský (60. Zamykal) – Veselský, Křižan. Trenér: Radek Šindelář.

Litovel: Bača – Otava, Krátký, Fidler, Miklánek – Jindra – Kučera (85. Chrudina), Krajc, Šrom, Šilberský (60. Dokoupil) – Baránek (81. Čep). Trenér: Jaroslav Šišma.