V poslední dvacetiminutovce se šternberští fotbalisté trefili třikrát a dali tak domácím až krutou nadílku.

Nebezpečnými akcemi trápil Šternberk domácí hráče už od úvodu zápasu. Po centrech z levé strany zakončovali hosté dvakrát sami na zadní tyči, Vinkler i Jurečka si však gólovou oslavu nechali ujít.

Hrozili však také Hněvotínští.

V ofenzívě se dařilo zejména Pospíšilovi, který se dokázal individuálně prosadit přes obránce. Velkou příležitost po jednom z pohledných průniků ale zahodil střelou do brankáře Vytřísala.

„V prvním poločase nás soupeř zlobil z brejků, herně jsme ale byli lepší. Měli jsme několik gólových šancí, ale neproměnili jsme je," litoval domácí trenér Petr Uvízl.

Po přestávce brzdily ofenzivní snahy obou celků nepřesnosti či píšťalka rozhodčího a ve vzduchu visela bezbranková remíza.

Jenže gólovou parádu si do 73. minuty schovával šternberský Jurečka, který vypálil z hranice šestnáctky přímo do šibenice Běhalíkovy branky.

Za sedm minut navíc stejný muž vystihl nahrávku Skoumala brankáři Běhalíkovi a za stavu 0:2 bylo takřka jasné, že si Šternberk přibalí na cestu domů plný bodový zisk.

„Dnes se Jurečkovi vedlo, už jsme to od něj očekávali. Dostával se hodně do šancí, jsme rádi, že našel střelecké kopačky," řekl s úsměvem na adresu dvougólového střelce kouč Šternberka Oldřich Sklenář.

Studená sprcha domácí celek příliš neprobrala, naopak do rezignované obrany se po rohovém kopu prosadil Vráblík a podtrhl vítězství Šternberka.

„První poločas vyzněl nerozhodně na šance i herně. Ve druhé půli to domácí spíš nakopávali, my jsme hráli spíš zezadu. Chtěli jsme chodit do brejků a taktika se nám nakonec vyplatila. Je to parádní výsledek," pochvaloval si šternberský lodivod.

Jeho protějšek Uvízl se alespoň za předvedený výkon nemohl na svůj tým příliš zlobit.

„Nemůžu říct, že by se kluci nesnažili. Herně jsme byli lepší, ale nedali jsme gól. Soupeř využil brejky, potrestal nás a odjíždí šťastnější."

TJ FC Hněvotín – FK Šternberk 0:3 (0:0)

Branky: 73. a 80. Jurečka, 90. Vráblík. Rozhodčí: Jelínek – Motal, Zika. ŽK: Švajda – Frieb, Sklenář, Kymlička, Jurečka, Valtr, Vinkler, Coufal. Diváků: 120.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Šulc, Švajda, Novák – Schinneck (78. Křižan), Skoumal, Láner, Veselský (81. Kvapil) – Duda (63. Novotný), Pospíšil. Trenér: Petr Uvízl.

Šternberk: Vytřísal – Frieb, Novosad, Kymlička, Tomanec – Vinkler (82. Vráblík), Sklenář, Valtr, Coufal – Jurečka (90. Frieb), Hlaváč (87. Tvarbožek). Trenér: Oldřich Sklenář.

Stanislav Heloňa