Bojovný první poločas nepřinesl mnoho šancí, oba týmy opatrně hlídaly vlastní šestnáctky a do kombinací se takřka nepouštěly. Varování pro hostujícího brankáře poslal ve 31. minutě obránce Hněvotína Novák, jeho prudkou hlavičku ale Krejčí skvěle vytáhl na roh.

Brzy po přestávce se dostal do úniku hněvotínský rychlík Zapletal, v sólu ale trefil jen boční síť. Po šancích domácích si vzali slovo také Kraličtí. Ti se na dvacet minut usídlili na polovině Hněvotína, na gólový efekt však čekali hosté marně. „Byla to spíš taková platonická převaha, nedostali jsme se moc do šancí. Asi jsme byli v té době uspokojení, že to nějakým způsobem dohrajeme na bod," uvažoval po utkání zaskakující trenér Kralic Ivo Gottwald.

Jeho trenérský protějšek Uvízl si pochvaloval obrannou práci týmu: „Soupeř hrál dobře, my jsme si ale počkali v obraně a nepustili jsme je do tutovky. Kralice to zkoušely po krajích, my jsme to ale dobře zavírali. Gólman nás drží, chytá výborně. Je to super, přineslo nám to devět bodů," liboval si kouč Uvízl.

Trpělivá defenzíva se domácím nakonec vyplatila. Brankář David Krejčí neudržel v 75. minutě míč a na zadní tyči uklízel volný Jakub Schinneck. Brzy navíc přišla pojistka vítězství. Souboj hlavičkáře Petra Nováka a gólmana Krejčího dopadl tentokrát lépe pro hněvotínského beka.

„Uspěli jsme po chybě brankáře, to nás nabudilo. Předtím jsme ale měli další šance, které jsme neproměnili. Jsem ale zase spokojený," usmíval se hněvotínský lodivod Uvízl, jehož celek se vypořádal i se změnami v sestavě. „Chyběl nám Láner, Duda a další, ale mladí hráči to odběhali. Tak to má být," podotkl Uvízl.

Autor: Stanislav Heloňa

FC Hněvotín – FC Kralice na Hané 2:0 (0:0)

Branky: 75. Schinneck, 78. Novák. Rozhodčí: Křepský – Slota, Knoll. ŽK: Zapletal, Skoumal, Šulc – Cibulka. Diváci: 130.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Šulc, Švajda, Novák – Němeček, Skoumal, Schinneck, Zapletal – Křižan (89. Zamykal), Veselský (82. Chabičovský). Trenér: Petr Uvízl.

Kralice: Krejčí – Valtr, Martinka, Neoral, Jamrich – Petrásek, Vybíhal (75. Chvojka), Nečas, Kopečný (63. Bošek), Cibulka – Lehký. Trenér: Ivo Gottwald.