O všem podstatném se rozhodlo už v prvním poločase.

„Prvních dvacet minut nebyla žádná sláva z obou stran. Pak jsme vstřelili poměrně laciný gól a od té doby jsme měli zápas ve své moci," prohlásil trenér Hněvotína Michal Barčík.

Díky vydařené dvacetiminutovce šli domácí do šatny s tříbrankovým náskokem. Jako první se trefil Pospíšil, byť jeho střela se zprvu nejevila jako vážné nebezpečí pro konickou branku. Brankáři Recovi ale nepříliš razantní pokus proklouzl mezi prsty a bylo zle.

Ještě hůř pro hosty bylo za páre minut, když Novotný přihrávkou pod sebe oslovil znovu Pospíšila a ten zvýšil na 2:0.

Konickou zkázu dokonal před poločasem Duda, když znovu využil dobré zpětné přihrávky Novotného.

„Za poločas jsme mohli dát snad ještě víc gólů. V dobré šanci přehodil branku Kryl a sám na brankáře šel i Novotný. Ale buďme rádi za to, co je," vydechl si Barčík, jehož mužstvo mířilo v součtu s podzimem k první výhře po pěti utkáních.

Ve druhém poločase už se domácí nikam nehnali a bedlivě hlídali svůj náskok.

„Zápas se zlomil v prvním poločase. Když za čtvrt hodiny dostanete tři góly, tak se to těžko otáčí. My jsme toho schopní opravdu nebyli," konstatoval vyrovnaně konický trenér Roman Jedlička.

Jeho soubor měl sice pár příležitostí. „Jednu dobrou střelu vytáhl Běhalík a Antl pak hlavičkoval těsně vedle, ale už bylo pozdě," uvedl.

Nakonec Konice inkasovala ještě jednou, po brejkové situaci z kopačky Skoumala. Náplast v podobě čestného úspěchu Řeháka těsně před koncem už z hlediska bodů vůbec nic neřešila.

„Dva góly jdou dnes asi na vrub brankáře, ale nechci ho kritizovat, je to mladý kluk. Zápas nám nesedl tak nějak celkově. Nevyrovnali jsme se domácí prakticky v ničem. Hněvotín vyhrál zaslouženě," uznal Jedlička.

FC Hněvotín – Sokol Konice 4:1 (3:0)

Branky: 25. a 35. Pospíšil, 41. Duda, 70. Skoumal – 88. Řehák. Rozhodčí: Zavřel – Koláček, Štětka.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil (49. Skoumal), Šulc, Švajda, Novák – Kryl, Schinneck, Láner, Duda (79. Žouželka), Pospíšil – Novotný (74. Kvapil). Trenér: Michal Barčík.

Konice: Rec – Bílý, P. Sedláček (85. Jurník), Řehák, Drešr (65. Vydržel) – Václavek, T. Sedláček, Kořenovský, Vogl – Kováč (81. Burget), Antl. Trenér: Roman Jedlička.