Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Hněvotín přetlačil Kozlovice a přeskočil je v tabulce

Hněvotín – Důležité vítězství si v krajském přeboru připsali fotbalisté Hněvotína. Na domácím hřišti porazili 2:1 mužstvo Kozlovic, díky čemuž svého soupeře přeskočili v tabulce.

21.4.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Alena Burešová

„Jsme moc rádi, že jsme potvrdili bod výhru z Troubek. Navíc mám docela radost i z předvedeného výkonu. Hlavně v prvním poločase jsme byli lepším týmem,“ pochvaloval si trenér Hněvotína Radek Šindelář.

Právě v první půli domácí nakročili za tříbodovým ziskem. Poprvé se radovali ve 20. minutě, kdy paní Štěstěna políbila Novákovu kopačku. Jeho nepodařený centr se totiž proměnil v nechytatelnou střelu a k překvapení všech zapadl za záda brankáře Mánka.

Svůj náskok navíc Hněvotín navýšil v 34. minutě, kdy se po zaváhání kozlovické obrany odrazil míč ke Křižanovi a ten dal na 2:0.

„První poločas jsme absolutně prohospodařili. Domácí byli důraznější, agresivnější, zkrátka lepší,“ řekl kozlovický kouč Kamil Štěpaník.

Jeho mužstvo se probralo až po přestávce. Domácí ve druhém poločase nejdřív nevyužili žádnou ze svých příležitostí k definitivnímu rozhodnutí zápasu a pak se klepali o výhru.

V 74. minutě odcentroval Stokláska a Jan Dohnal doklepl do odkryté branky. Od té doby už Kozlovice ovládly hru a sahaly po vyrovnání.

„Vlastní chybou jsme Kozlovice vrátili do zápasu a pak to bylo drama až do konce. Byl to opravdu obrovský tlak. V podstatě jsme si říkali, kdo to tam spadne. Kdyby hosté deset minut před koncem vyrovnali, tak jsme asi ještě prohráli,“ přiznal Šindelář.

Jenže Kozlovice žádnou z mnoha standardních situací a následných závarů ve vyrovnání proměnit nedokázaly a tak odjely s prázdnou.

„Naším problémem je asi jako u většiny mužstev proměňování šancí. V minulém kole jsme jich doma zahodili snad osm. Teď jsme jich měli také dost. Doma už příště musíme vyhrát. Na sestup máme náskok jen šest bodů a to jsou dva zápasy, takže určitě nemůžeme být v klidu,“ prohlásil trenér Kozlovic Kamil Štěpaník.

FC Hněvotín – FK Kozlovice 2:1 (2:0)

Branky: 20. Novák, 34. Křižan – 74. J. Dohnal. Rozhodčí: Vičar – Slabý, Polanský.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Zamykal, Švajda, Chabičovský – Zapletal (90. Veselský), Kawij, Láner, Novák (85. Vyroubal) – Šulc, Křižan (75. Skoumal). Trenér: Radek Šindelář.

Kozlovice: Mánek – Petráš (42. L. Dohnal), Mich. Král, Mar. Král, Zselezo – Kaďorek, Stržínek, Pola, Stokláska – J. Dohnal, Vrba. Trenér: Kamil Štěpaník.

Autor: Jiří Fišara

21.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Na Slovanské gymnázium v Olomouci kromě voličů míří i je absolventi. V rámci oslav 150. výročí školy zde od rána probíhá den otevřených dveří
16

Voliči a absolventi. Slovanské gymnázium slaví 150 let

Brankář Sigmy Miloš Buchta vyráží balón - vlevo Milan Baroš, vpravo od gólmana Ondřej Šašinka, Martin Šindelář a Lukáš Kalvach
26

Gólman Sigmy Buchta: Baník nás předčil bojovností, my jej kvalitou

Kam o víkendu? Tady je pestrý mix akcí. Vybírejte

Neseďte doma za pecí. Pořád se něco děje.

Dopravní hřiště v Olomouci se výrazně zvětší, odkloní cyklostezku

Dopravní hřiště u plaveckého stadionu v Olomouci bude dvakrát větší.

Mlha Zlámala nepřekvapila: Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.