A nejen proto, že hosté inkasovali vyrovnávací branku z kopačky Merty až minutu před koncem. „O tom se vůbec nebavím. To byl krásný gól, i když si myslím, že ten kluk už to asi takhle nikdy netrefí,“ pousmál se hořce Kalvach nad výstavní trefou lipnického fotbalisty z voleje.

„Spíš mě ale mrzí, že jsme nedokázali přidat za stavu 2:1 pojišťující třetí gól, který by utkání zlomil. Šancí, rohů, standardek a brejků jsme na to měli dost,“ mrzelo Kalvacha.

„Jenže zatímco každou naši chybu soupeř okamžitě trestá. My v tomhle máme trochu smůlu. Pravdou je, že na góly se pořád hrozně nadřeme,“ konstatoval kouč Hněvotína.

K tomu se v lipníku navíc přidala i chyba brankáře Běhalíka, který ve 22. minutě neudržel střelu z úhlu a domácí Zavadil otevřel skóre. „Myslím si, že tu první ránu trochu podcenil. První gól jsme soupeři sami nabídli,“ řekl Kalvach.

Jeho mužstvo se ale nesesypalo. Naopak ještě do poločasu vyrovnal po centru jediný útočník Šulc. Po přestávce pak šel Hněvotín do vedení. Když rychlý kontr tři na dva zakončil gólově ranou na přední tyč Fabiánek. Ovšem jak už bylo řečeno, hosté nadějný výsledek neudrželi.

„Lipník nemá špatné mužstvo, ale jeho hráči jsou vesměs hodně mladí a řekl bych, že jim zatím chybějí větší zkušenosti. My jsme toho ale nedokázali využít. Hodně nás to mrzí, protože jsme se mohli trochu odpoutat ode dna. V příštím kole nás čekají Kralice, které vedou a proti nim to budeme mít hodně těžké,“ řekl na závěr trenér Kalvach.

Spartak VTJ Lipník nad Bečvou – FC Hněvotín 2:2 (1:1)

Branky: 22. Zavadil, 89. Merta – 35. Šulc, 58. Fabiánek.
Rozhodčí: Boček – Vičar, Vodák. ŽK: Simon, Bonk.
Lipník: Negyesi – Baran, Dudík, Merta, Šebesta – Lošťák (59. Janíček), Bonk (67. Šmíd), Zavadil, Srovnal – Simon, Stískal. Trenér: Zdeněk Kurfürst.
Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Zamykal, Jíša, Urban (46. Keluc) – Koutek, Schwarz, Barčík, Fabiánek (75. Kment), Novák – Šulc. Trenér: Michal Kalvach.