„Výsledkově je to povedený start, tři body jsou perfektní. Herně to úplně nebylo ono. Ztráceli jsme míče a bylo to celkově trochu nervózní, ale to je na začátku soutěže asi přirozené," říkal po duelu spokojený trenér Šternberka Oldřich Sklenář.

„Rychle jsme se dostali do vedení, ale pak měly Dolany optickou převahu. Obrana to ale zvládla, všechny situace vyřešila a nakonec jsme přidali i další branky," řekl Sklenář.

Šternberští své příznivce skutečně nenechali na první jarní gól čekat dlouho. Už v 7. minutě vyrazil brankář Benčík střelu jen před sebe a Tomáš Hlaváček zblízka otevřel skóre.

Pak Dolany trochu přidaly, ale domácí obrana ošemetné situace dokázala přestát. Pomohla k tomu i vítaná zimní posila. Z třetiligového Uničova bude na jaře hostovat zkušený obránce Petr Novosad. „Na kraji obrany si to odehrál s přehledem. Bude pro nás určitě velkým přínosem," pochvaloval si kouč Sklenář.

Definitivní rozuzlení zápasu přišlo po přestávce. Přesněji řečeno v 65. minutě. Hlaváček při brejku postupoval sám na Benčíka, napoprvé ho sice nepřekonal, ale s dorážkou už uspěl.

Hosté z Dolan naopak odmítli zápas zdramatizovat, když neproměnili ani pokutový kop. Ve snaze s výsledkem ještě něco přece jen udělat otevřeli svou hru a z dalšího rychlého protiútoku inkasovali potřetí. Osm minut před koncem přehodil Benčíka střídající Hlaváč, který byl na trávníku sotva dvě minuty.

„Jak jsem říkal. Herně to ještě nebylo úplně v pořádku, ale vlastně jsme vůbec poprvé byli na přírodní trávě. Dosud jsme se připravovali jen na umělce. Doufám, že počasí už bude lepší a že se to změní. Každopádně pořád máme na čem pracovat," usmál se kouč vítězů Sklenář na závěr.

Většina zápasů 20. kola krajského přeboru byla odložena. Šternberk i tak zůstal v tabulce na šestém místě. Ani Dolany si logicky nepolepšily a jsou i nadále poslední.

FK Šternberk – FC Dolany 3:0 (1:0)

Branky: 7. a 65. Hlaváček, 82. Hlaváč. Rozhodčí: Křepský – Boháč, Slota. ŽK: Kymlička, Jurečka – Pospíšil, Novák, Valenta, Grossmann.

Šternberk: Vytřísal – Novosad, T. Frieb, Kymlička, Tomanec (83. Sláma) – Sklenář (80. Hlaváč), Valtr, Mudrák, Vinkler (62. Steklý) – Jurečka, Hlaváček. Trenér: Oldřich Sklenář.

Dolany: Benčík – Svozil, Pospíšil, Penc (79. Bergmann), Liška – Valenta, Grossmann, Krzyžánek (72. Samek), Novák – Volf, Čech. Trenér: Petr Máčala.