Ale vyloženou šanci na gól ano. Spáčilovi a jeho spoluhráčům ale zkazil radost na brankové čáře obránce Mezlík. "Opava předváděla výborný a agresivní fotbal. Škoda jen, že se nám naše vedení nepodařilo udržet do poločasu," povzdechl si lodivod 1. HFK Leoš Kalvoda a dodal: "Vzadu hrajeme sice dobře, ale dopředu jsme nuloví," řekl Kalvoda. Kouč Opavských Jiří Neček opět hýřil spokojeností. "Soupeře jsme přehrávali hlavně po stranách. Diváci viděli díky oběma týmům dobrý fotbal. My jsme měli dnes i více štěstí," uvedl Neček. A při slově štěstí měl na mysli situaci z nastaveného času, kdy po zakončení Spáčila zachránil domácí tým na brankové čáře obránce Mezlík.

Diváci mohli být spokojeni, protože se hrál pěkný fotbal. Pro hosty to ale byl smutný zápas. K bodovému zisku neměli daleko. Holice vedla, Opava potom srovnala a pět minut před koncem dala vítězný gól. "Je to škoda, to stoprocentně," řekl trenér HFK Leoš Kalvoda. Před utkáním prohlásil, že se silným soupeřem by bral i bod a moc k němu nechybělo. "Soupeři dobře vyšla v závěru standardka. Byl to ale dobrý zápas. A to ze strany obou týmů. Jen škoda, že se nám nepodařilo dohrát do finále více protiútoků," připomněl Kalvoda snad jedinou slabost, která jeho tým v současné době pronásleduje.

Pro zápas v Opavě udělal několik změn v sestavě. Od začátku nastoupil na kraji zálohy Dadák, v útoku byl s Kazárem Škuta. Lavku zůstali sedět Brazilec Da Silva a Slovák Krutý. Zatímco jihoamerický útočník si v týmu teprve zvyká, Krutý už by podobný problém mít neměl. "Dostal místo něj šanci Dadák. Peter Krutý si musí uvědomit, že to není jenom o útočení. Je potřeba také bránit," připomněl Kalvoda, že v moderním fotbale je defenziva prací celého týmu. "My jsme potřebovali v Opavě poctivou defenzivu, protože soupeř je velmi nebezpečný po krajích. Proto dostal šanci Dadák," uvedl Kalvoda.

V základní sestavě HFK znovu chyběl záložník Michal Ševela, který na jaře stále laboruje se zraněním. Dokonce jednu chvíli hrozilo, že by musel vynechat celý zbytek sezony. Ale tato předpověď se nenaplnila. "Jeho stav se zlepšil, ale ještě musí potrénovat," podotkl Kalvoda.