Fotbalový svaz už začal na jeho popud zjišťovat, zda Kladno při licenčním řízení neuvedlo mylné informace. Pokud by se to prokázalo, mohlo by být zahájeno řízení o odebrání licence,“ řekl licenční manažer svazu Stanislav Rýznar. Pokud by o licenci přišli, pak by dostali přednost zájemci podle sportovního hlediska, v tomto případě nejprve HFK Olomouc.

Hanáci ale nemají jasno, zda by na nabídku kývli, což naznačil i klubový prezident Vladimír Dostál. „Je to pro mě nová informace. V tuto chvíli neumím říct nic jiného, než že nevím, jak bychom na to zareagovali. Musel bych se okamžitě spojit se sponzory a poradit se, jestli bychom byli schopni zajistit rozpočet na první ligu,“ řekl Dostál.

Výkonný ředitel Kladna Aleš Pankrác navíc přiznal, že ve čtvrtek jednal o přenechání licence pro první ligu Jihlavě. „Museli bychom dostat tolik peněz, aby to stačilo na zabezpečení chodu klubu na dvě sezony dopředu. Takovou nabídku jsme neobdrželi, takže jsme se rozloučili a jeli domů,“ prohlásil Pangrác, pro kterého tím jednání údajně skončila.

Kladno tak podle jeho slov bude hrát i nadále nejvyšší soutěž. „Polovinu sezony máme finančně zajištěnu. Potvrdili jsme už přihlášku, v pondělí se sejdeme s panem Rýznarem, abychom si vyjasnili případné nejasnosti kolem licence, kterou vlastníme,“ ubezpečil Pangrác na oficiálníchstránkách klubu.

Kladno ale může tvrdě narazit i kvůli vyhrocenému vztahu mezi Krausem a majoritním vlastníkem klubu Tomášem Peterou. „Zachoval se jako podvodník a hochštapler. Třeba Tomáše Marka prodal do svého Baníku Ostrava za šest set tisíc, ač jsme za něj měli nabídky za desetinásobek,“ prohlásil Kraus, který Peteru označil za majitele klubu.

Stejnou funkci mu ale několikrát přisoudil i ředitel Baníku Ostrava Werner Lička. Pokud by oba muži měli pravdu, bylo by to v rozporu s předpisy ČMFS i UEFA, které zakazují, aby jedna osoba byla spolumajitelem dvou profesionálních klubů. Tomáš Petera je teď na cestě do Spojených států.

„Tomáš Petera není vlastníkem fotbalového klubu SK Kladno. S Michalem Krausem rok nemluvil a veškeré své obchodní aktivity na Kladně ukončil loni v létě,“ prohlásil Peterův blízký spolupracovník Karel Tejkal.