V minulé sezoně patřila Holice mezi absolutní špičku 2. ligy. Ale i přesto se jí moc nedařilo bodovat na hřištích soupeře. Teď se zdá být všechno jinak. Holice hrála z pěti kol třikrát venku a vždy bodovala. K remízám 2:2 v Jihlavě a v Praze s Duklou přidali svěřenci kouče Leoše Kalvody další bodík v sobotu v Hlučíně za výsledek 0:0. „Ale my jsme mohli vyhrát,“ řekl trenér Kalvoda. „Hráli jsme venku, takže se dá říct, že to je dobrý bod. Jenže více vyložených šancí jsme měli my,“ podotkl Kalvoda. Největší tutovku zápasu měl krátce po přestávce Michal Spáčil, ale sám proti brankáři neuspěl. „To byla škoda. Takové situace musí končit gólem. Mohl zvolit jiné řešení, třeba zkusit jít do kličky a nechat se faulovat,“ přemítal Kalvoda.

K radosti z bodu se přidalo i potvrzení zlepšené práce týmu v defenzivě. „Druhý zápas za sebou jsme nedostali gól a to je moc dobře. Zase jsme poctivě bránili, hráči se vyvarovali individuálních chyb,“ řekl Kalvoda. Právě po zbytečných kiksech jednotlivců HFK v předchozích zápasech inkasoval. „Hradec byl u nás lepší než my, to musím uznat. Ale v Jihlavě nebo na Dukle, tam jsme zaplatili za zbytečné chyby,“ podotkl Kalvoda. Přitom v obou těchto zápasech, i když na hřišti soupeře, dala Holice dvě branky. Což by měla být venku vždy záruka hodně dobrého výsledku. „Naštěstí už se kluci těch chyb vyvarovali,“ řekl Kalvoda.

Body získané venku holický kouč bere. „V tabulce pravdy jsme na minus jednom bodu. Samozřejmě je pozitivní, že jsme pokaždé venku dokázali získat bod. Ale prohráli jsme doma s Hradcem, takže potřebujeme zvítězit na hřišti soupeře. Právě to by nás posunulo v tabulce jinam,“ spřádal Kalvoda plány na další zájezd.

Ještě předtím si ale jeho tým dá v neděli domácí utkání proti 1. FC Slovácko. Těžký zápas, ve kterém bude potřeba kvalitní práce ze strany útočníků. Právě tam se ale HFK trošku trápí. „Musíme být v tomhle směru trpěliví. Noví hráči se pomalu sehrávají, Kropáček se postupně dostává do potřebné pohody,“ věří v razantní zlepšení Kalvoda.