Ale v Holici se soupeře nebojí. „Samozřejmě tam chceme bodovat,“ řekl trenér HFK Leoš Kalvoda. Holickým se daří, v předchozích čtyřech zápasech dokázali bodovat. Naposledy doma přestříleli Slovácko 3:2. Teď je na řadě Fulnek. „Čeká nás zápas s hodně těžkým soupeřem. Doma jsou silní a mají velmi nebezpečné standardky. Na ty si musíme dát velký pozor,“ řekl Kalvoda. Právě při bránění standardních situací mu bude chybět vysoký zadák Josefík. „Nemůže hrát, je zraněný. Ale musíme si poradit bez něj, nedá se nic dělat,“ podotkl Kalvoda.

V sestavě HFK dojde ke změnám, i když v plánu to kouč Kalvoda neměl. „Nechtěl jsem po vítězném utkání se Slováckem nic měnit. Ale nemůže hrát Josefík, takže musím,“ uvedl Kalvoda. Variant, jak poskládat obranu bez Josefíka, má několik. „Hrát už může Lošťák, který se uzdravil. Nějaké možnosti zvažuju, ještě uvidím, pro kterou se rozhodnu. Mohl by se tam přesunout třeba Dadák, ale tomu se v posledních zápasech na pravém kraji obrany dařilo,“ podotkl Kalvoda.

Tým z předměstí Olomouce venku v této sezoně ještě neprohrál. K remízám v Jihlavě, v Praze s Duklou a Hlučínem by rád přidal minimálně další nerozhodný výsledek. „Jedeme pro body. Musíme pokrýt Slončíka, především na vlastní polovině hřiště. Fulnek má i další dobré hráče, ale pokud uhlídáme Slončíka, tak máme velkou šanci uspět,“ podotkl Kalvoda.

Program 7. kola


SO: 10.15: Sokolov – Třinec. 17.00: Hlučín - Dukla Praha, Fulnek - HFK Olomouc. 19.00: 1. FC Slovácko - Čáslav.
NE: 14.30: Vítkovice - Hradec Králové, Ústí nad Labem - Sparta Krč. 17.00: FK Marila Příbram - Jihlava.