Holice udržela všechny opory a chce být zase na špici

„Moc mě mrzí, že to nevyšlo,“ říká šéf klubu Vladimír Dostál. HFK byl na postup mezi elitu připraven. Nepodařilo se, ale v nové sezoně chce Holice patřit na čelo.

Jak moc vás mrzí konec sezony, to, že postup nevyšel?
Mrzí mě to hrozně moc. Protože mám takový pocit, že se mi bude druhá liga zabezpečovat hůř než ta první. Bude to složitější. Zklamání tam bylo, teď už to vyprchalo. Ale zklamání bylo obrovské.

Objevily se informace o tom, že by v případě postupového umístění HFK své místo prodal. Třeba ředitel Jihlavy Tulis to prohlásil několikrát.
To byly ty spekulace… Ale na každém šprochu pravdy trochu, jak se říká. Samozřejmě nejsem hlupák, dělám fotbal v Holici několik let. A když se snažím získat peníze pro první ligu a pořád se mi to nějak nedaří a někdo se mě zeptá, hele, kdybys to nezajistil a byl druhý, prodal bys mi to? Tak mu řeknu že ano. Když nezajistím peníze na první ligu a na druhou stranu bych je pro klub mohl získat, tak neřeknu ne. Ale nebylo to tak, jak se stavělo, že Holice nechce do první ligy. Tak jsem to nikdy neřekl. Ale samozřejmě je to o dalších penězích a ty se musí zajistit.

A před závěrem sezony se vám to také povedlo.
Před zápasem s Bohemkou byla euforie ze všech stran. Popohnalo to i sponzory, kteří mi to v zimě přislíbili. A pár dní před Bohemkou to potvrdili, de facto jsem mohl po Bohemce podepsat smlouvy řádově o jedenáct milionů navíc. Plus samozřejmě STES, navýšení vstupného. První liga by byla možná lépe zajištěná než druhá. Na druhou stranu kádr zůstává, dojde k malému doplnění. Nebudeme dávat velké peníze za přestupy. Budeme fungovat dál.

To, že zůstane tým pohromadě, je předpoklad, že HFK bude znovu patřit na čelo?
Určitě, na druhou stranu to mužstvo stárne.

Ale zase je zkušenější.
To ano, ale pomalejší. A je to také o rychlosti, o mládí. Takže uvidíme, herní projev bude zase dobrý. Příchodem Vodáka a návratem Kropáčka se zlepší útočná fáze. Obranná hra, to je parketa pro trenéra Kalvodu, ta by měla být dobrá.

Na prvním tréninku se objevilo několik nových hráčů. Je příchod některého z nich do HFK už jistý?
Útočník Petr Vodák, ten je podepsaný. Tento týden uzavřeme s Určicemi smlouvu. Co se týká ostatních, počkáme si nejméně na zápas se Žilinou nebo v sobotu s Nitrou, jak se projeví. Možná, že Nigérijec Emmanuel Tubonemi má předpoklady, je mladý, má jedenadvacet let. Mohl by v našem klubu zůstat. Uvidíme, jak se projeví.

Na druhou stranu, Žilina na zkoušku není nic lehkého.
Ale je to pro hráče motivující, aby se v těžkém utkání ukázali. Pokud chceme hrát špici druhé ligy, tak musíme obstát i proti takovému soupeři.

Brankář Martin Doležal byl v HFK na hostování.
Bude tady na hostování dál. Brno, se kterým mám dobré vztahy, ho zatím nechtělo dát na přestup, takže bude hostovat další rok.

Přípravu s ostatními nezahájil Brazilec Angelo da Silva. Kdy se připojí k týmu?
Měl by dorazit až druhý den přípravy. Údajně má nějaké zdravotní problémy. Ale přes agenta jsem mu vzkázal, že pokud nepřiletí, tak ať už se tady raději neukazuje, protože jinak ho pošlu zpátky do Brazílie vlakem.