Nyní pětadvacetiletý bratr záložníka Davida ze slovenské Žiliny patřil v mládežnických kategoriích k nejslibnějším fotbalistům v republice, do prvoligového kádru se dostal v sezoně 2003/04, kdy si jej vytáhl právě trenér Uličný.

Jeho talent se ale naplno neprosadil a tak nasbíral jen čtyři prvoligové starty, vrátil se do juniorky, následně hostoval v Kroměříži.

Úspěšnější léta zažil ve slovenském Prešově, kterému pomohl k postupu do nejvyšší soutěže.

Po neshodách s trenérem Romanem Pivarníkem ale musel tým opustit a vzal zavděk angažmá v Třinci, kde jej vedl bývalý mládežnický kouč Sigmy Jiří Neček.

Prosadit se v nabitém holickém kádru se pokusí i hráč, kterého Deník vyhlásil nejlepším hráčem roku v krajském přeboru – třiadvacetiletý záložník Kozlovic Lukáš Kaďorek.

Ten se během uplynulé sezony dokázal sedmkrát propracovat do sestavy kola, kterou vám každý týden v servisu krajského přeboru přinášíme.

Třetím hráčem, který se v Holici zapojil do tréninkového procesu, je její odchovanec jan Tögel, kterého před rokem zlákala do svých služeb prvoligová Mladá Boleslav, kam zamířil na technické hostování. To ale skončilo a teď spolu kluby jednají o další budoucnosti velkého holického talentu.

Během pátku se trenérovi Uličnému hlásili další novic, kterým je brněnský stoper Zdeněk Polák. Ten v minulé sezoně pendloval mezi áčkem a béčkem jihomoravkého klubu. V pátečnímu duelu s Karvinou by se pak měl představit slovenský stoper Lukáš Horváth.

A na olomouckém předměstí zkoušejí nejenom hráče. Úbytek diváků se rozhodli v Holici řešit pořízením velkoplošné obrazovky o rozměrech 6×4 metru. Ta by dokonce měla divákům nabízet sestřihy povedených akcí z dění na hřišti. Je umístěna za fotbalovou brankou blíže k hlavnímu vchodu na stadion.

Práce na instalaci obrazovky započali koncem června a dokončovací práce už skončily. Nyní se tabule testuje a zkouší, aby byla připravena na první mistrovské utkání, které sehraje holický tým v sobotu 7. srpna v 16.30 proti MSK Břeclav.

Svěřenci Petra Uličného odstartovali přípravu v úterý proti prvoligovému výběru Zbrojovky Brno, kterému ve Slatinicích podlehli 0:3. Další test Holici čeká v pátek, kdy se znovu ve Slatinicích utká v 11.00 s druholigovou Karvinou. Tu trénuje bývalý útočník Sigmy Jiří Balcárek.

Velkoplošná obrazovka na stadionu HFK. Foto: www.1hfkolomouc.cz