Tradiční klub totiž vyhlásil bankrot, a zdali bude vůbec jaro hrát, se stále neví.

„Pokud nakonec budeme hrát, tak to byla generálka,“ usmíval se po zápase trenér Holice Petr Uličný otázce, jestli si myslí, že šlo o skutečnou generálku. Nad jejím výsledkem se ale usmívat příliš nemohl. „Doufám, že bude platit rčení: špatná generálka, dobrá premiéra.“

Jeho mužstvo sice čtvrtý tým divize D dostalo pod trvalý tlak, Hanáci ale zklamali v koncovce. Už v prvním poločase spálili tři tutovky.

Čtvrtníček trefil tyč, Korčián ztroskotal na gólmanovi Invaldovi a ani střela Ladislava Onofreje si cestu do sítě nenašla. Po změně stran pak Holičtí pokračovali v hitparádě neproměněných šancí, a hrstka diváků se tak branky nedočkala.

„Byla tam velká převaha, hlavně ve druhém poločase. Ale gól jsme nedali a bez něj se vyhrát nedá,“ krčil rameny Uličný. „Koncovka byla někdy hloupá, někdy jsme tam byli příliš pozdě. Proměňování šancí nám teď skřípe, ale věřím, že v mistrovských utkáních to bude lepší,“ doplnil.

Pokud se odehraje první utkání MSFL po zimní přestávce, HFK s Velkým Meziříčím ukončil extrémně dlouhou přípravnou fázi, která trvala téměř tři měsíce.

„Pro mužstvo je to hodně náročné. V lize jsem tohle nikdy nezažil, bylo tam strašně moc tréninků, strašně moc přáteláků na umělé trávě. Bylo to nepříjemné. V lize se trénuje měsíc a jde se na to,“ stěžoval si Uličný na dlouhou pauzu.

Na druhou stranu měl hodně času na to, aby vybral ideální základní sestavu.

„Už ji mám v hlavě, příprava ukázala, kdo tam patří,“ prozradil Uličný. „Ale není to tak, že by měl někdo jistý flek. Když nebude hrát podle mých představ, půjde tam někdo jiný,“ pohrozil.

Už tak dlouhá příprava se ale jeho týmu ještě dost možná protáhne. První jarní kolo by měl sehrát ve Vítkovicích, ty ale oznámily, že do jarní části soutěže nenastoupí. Řídící komise fotbalu pro Moravu ale s Vítkovicemi stále počítá, protože oficiálně se ze souteže ještě neodhlásily a nezaplatily sankční poplatek.

„Vůbec nikdo neví, jestli se bude hrát, nebo ne. Musíme se připravit na obě varianty,“ nechtěl předbíhat zkušený kouč.

1. HFK Olomouc – FC Velké Meziříčí 0:0

1. HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Polák, Lukášek, Kopecký – Čtvrtníček, Kovář (46. Tögel), Bednář (80. Krejčí), Onofrej (46. Kobylík) – Obal (46. Filipský), Korčián (46. Richter). Trenér: Petr Uličný.

FC Velké Meziříčí: Invald (46. Kruba) – Večeřa, Souček, Dufek, Hort (60. Bouček), Pokorný (60. Smejkal), Němec, Beran (46. Veselý), Mucha, Berka, Netrda. Trenér: Milan Volf.