Poslední podzimní utkání MSK Břeclav v MSFL začalo minutou ticha za zesnulého hráče a funkcionáře Tatranu Poštorná Milana Kicla.

Poté se domácí tým, který opět vsadil na mládí před zkušeností, pustil dravě do favorizovaného soupeře. Rychlé kombinace na jeden dotek však k ničemu nevedly, stejně jako nakopávané balóny, kterých oba týmy kvůli podmáčenému terénu používali k přechodu do útoku.

Týmy většinu operovali jen mezi šestnáctkami, a pokud už se dostaly do šance, do branky se netrefili. Takto neuspěli domácí Simandl i Ivančic, na druhé straně se vedlo podobně i hostím, kteří se od dvacáté minuty pomalu osmělovali.

Největší šanci domácích spálil Simandl jenž z ostrého úhlu pálil jen do nohou brankáře Šroma. A když ve 45. minutě na centr před Prokopovu bránu nedosáhl nejznámější hráč hostí Onofrej, odcházely týmy do kabin za bezbrankového sta­vu.

S přibývajícím časem se ale stupňovala převaha hostí, kteří břeclavské fotbalisty zatlačili na jejich polovinu, vyložených šancí si však vypracovali jen málo.

Za zmínku stojí Onofrejova bomba ze začátku druhého poločasu nebo Kovářova střela ze 65. minuty, kdy hostující kapitán přestřelil odkrytou Prokopovu branku.

Přestože se Břeclav snažila oživit ofenzivu příchodem Svobody a Bielčika, tito se přes dobře organizovanou obranu svěřenců Petra Uličného prakticky vůbec nedostali do šancí.

Osud utkání chtěl vzít do svých rukou Tomáš Mica, který obešel tři protihráče, ale jeho následná technická střela skončila těsně nad břevnem. V úplném závěru pak Čtvrtníček místo střely přihrával pod sebe, takže se oba soupeři rozešli bez branek.

„Dnes jsme narazili na velice silné mužstvo, které venku na podzim uhrálo osmnáct bodů, což je výborná bilance. Proto bod z tohoto utkání beru. V prvním poločase jsme s Olomoucí hráli vyrovnanou partii, ve druhém poločase už nás přitlačili. Naši hráči holt nejsou v optimální formě. Největší šanci zápasu spálil v závěru Mica, chybělo mu trošku toho štěstíčka a body by byly naše. Musím ale mužstvu poděkovat za bojovný výkon,“ sděloval trenér Břeclavi Vladimír Michal své dojmy z utkání.

„Z naší strany to byl hodně poctivý výkon, hráčům nemůžu nic vytknout. Nasazení, agresivita, všechno tam bylo. Myslím si, že jsme byli o trochu lepší, ale na těžkém terénu to byla spíš válka. Je pozitivní, že jsme zase venku neinkasovali, ale když sami gól nedáme, nemůžeme vyhrát,“ konstatoval Petr Uličný, trenér HFK Olomouc.

„Celkově můžeme být poměrně spokojení. Stalo se mi poprvé za celou kariéru, že jsem venku neprohrál ani jeden zápas. Na druhou stranu na Opavu máme velkou ztrátu. Tu jsme však nabrali především v domácích zápasech,“ doplnil Uličný.

MSK Břeclav – 1. HFK Olomouc 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Fojt – Šenkýř, Sedlář. ŽK: Navrátil – Čtvrtníček. Diváků: 160.

MSK Břeclav: Prokop – Navrátil, Michal, Schwarz ©, Chromeček (61. Svoboda) – Simandl, Demjanovič, Jakubovič, Ivančic – Mica (90. Polák), Nevídal (73. Bielčik). Trenér: Vladimír Michal.

HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Krejčí, Polák, Kopecký – Kovář, Čtvrtníček – Tögel (65. Hořava), Onofrej, Kobylík (65. Obal) – Richter (84. Žondra). Trenér: Petr Uličný.

MICHAL ČEJKA, JIŘÍ FIŠARA