Zlomit sérii čtyř proher v Moravskoslezské fotbalové lize chtěli hráči HFK Olomouc v Líšni. Po dvaceti minutách vedli 2:0, jenže pak se začalo vše otáčet proti nim.

"Hráli jsme agresivně a soupeře jsme překvapili. Nechali jsme si ale dát gól z trestného kopu," líčil trenér Karel Trnečka.
Líšeň vyrovnala po situaci, kdy hostující hráč Martin Antl zůstal ležet na půli hřiště, jenže hra pokračovala dál.

"Rozhodčí to bohužel nepřerušil. Já jsem se šel podívat, co se našemu hráči stalo a nepochopitelně mě vyhodil na tribunu. Nic jsem rozhodčímu neřekl," krčil rameny Trnečka, který celý druhý poločas na lavičce chyběl.

Domácí ve druhé půli začali plnit roli favorita a dočkali se i vedoucí branky. Závěrečný tlak HFK se nekonal, Marek Šichor se totiž nechal po druhé žluté kartě vyloučit. "První dostal za kecání, to bylo hodně zbytečné," naštvalo Trnečku, jehož tým po páté prohře v řadě zůstává v tabulce předposlední.

Už v pátek Holice hostí Hulín a trenér bude dál řešit problémy se sestavou.

"Marek Schmidt odstoupil ze hry s oteklým kolenem, Šichor je vyloučený. Je nás dvanáct a zas budeme bez dvou hráčů základní sestavy. Když počítám i gólmana, tak je to už asi šestá ztráta na jaře," řekl Trnečka k absencím.
Aspoň jedna pozitivní zpráva: "Ještě je malá naděje, že když ze druhé ligy nespadne nikdo z moravských klubů, tak padá jenom jeden. Ještě pořád je tedy o co hrát. Musíme zkusit nechat za sebou v tabulce aspoň Mohelnici," dodal Trnečka.

SK Líšeň - 1. HFK Olomouc 3:2 (2:2)

Branky: 36. Krška, 40. Elekana, 70. Zezula – 2. Voleský, 20. Horka z pen. Rozhodčí: Kneisl – Škrobák, Černý. ŽK: Kotnour, Hlavica – Schmidt, Banasik, Šichor, Horka. ČK: 79. Šichor. Diváci: 325.
Líšeň: Kotnour – Hlavica, Bednář, Minařík (67. Fila), Krška, M. Machálek, T. Machálek, Zezula, Reteno Elekana (64. Mykhailovsky), Hanuš (22. Smrčka), Demeter. Trenér: Miloslav Machálek.
Holice: Kubica – Antl, Plesník, Buček, Horka, Krejčí (73. Spurný), Šichor, Banasik, Voleský (87. Juráš), Seibert, Schmidt (46. Dabić). Trenér: Karel Trnečka.