Dvakrát přitom nad soupeřem, který se krčil v tabulce až na předposledním patnáctém místě, vedli. V prvním poločase se prosadil z přihrávky Libiče.

Po změně stran se trefil i druhý útočník Stanislav Zedníček. „Konečně mu to tam také spadlo. Prosadili se vlastně oba útočníci, jenže k čemu nám to je,“ lamentoval zkušený holický trenér Petr Uličný.

Líšeň totiž pokaždé našla gólovou odpověď. Obalův zásah zrušil ještě před půlí Čejka a deset minut před koncem napálil nechytatelně odražený míč za Šromova záda Polák.

„Dvakrát jsme vedli a stejně jsme nevyhráli, takže jsme samozřejmě zklamaní. Navíc jsme nesplnili úkol, který jsme od vedení dostali,“ věděl dobře Uličný.

„Hráčům ale po stránce přístupu nemůžu nic vytknout. Byla na nich vidět velká chuť jít za vítězstvím. Bohužel dostaneme vždycky gól, který nás srazí,“ litoval kouč HFK.

„Bohužel jsme v atypické situaci. Je to jiné i pro mě. Kdybychom v lize čtyřikrát dovezli z venku bod, tak bychom to oslavovali, ale máme za cíl postup, takže je to logicky málo,“ prohlásil Uličný.

Do žita však flintu v žádném případě nehází. „Soutěž je otevřená. Ani vedoucí Znojmo nevyhrává pravidelně,“ reagoval na bezbrankovou remízu lídra soutěže v Jihlavě.

„Naší povinností je pokusit se vyhrát zbývající dva zápasy, pak si s vedením sedneme a probereme další kroky. Dal jsem se tady do boje a rozhodně z něj neutíkám,“ doplnil Uličný na závěr.

SK Líšeň – 1. HFK Olomouc 2:2 (1:1)

Branky: 29. Čejka, 80. Polák – 23. Obal, 71. Zedníček. Rozhodčí: Nádvorník - Nenadál, Černý.
SK Líšeň: Sedmidubský - Čampa, Široký, Oprchal (69. Jaroš), Křap, Hebron, Čejka (88. Kupský), Polák, Pecha (85. Kolář), Nosko, Belej. Trenér: Róbert Kafka
1. HFK Olomouc: Šrom - Dadák, Kovář, Lukášek, Vajda – Čtvrtníček, Costa, Libič (85. Žondra), Filipský – Obal, Zedníček (85. Šturma). Trenér: Petr Uličný.