Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

HFK si v další přípravě poradil s Blanskem

Olomouc – Fotbalisté 1. HFK Olomouc zvítězili v dalším přípravném utkání nad divizním Blanskem 4:1. O branky se rovným dílem podělili Dominik Richter a Libor Žondra.

1.2.2011

Uničov proti HFK OlomoucFoto: Miloslav Fuksa

Richter, který se neúspěšně ucházel o místo v ligovém kádru Sigmy Olomouc se poprvé prosadil už po dvanácti minutách. Z vedení se ale domácí fotbalisté dlouho neradovali, poněvadž prakticky okamžitě po rozehrávce vyrovnal po sólu Nečas. Richter ale ještě do poločasu osvědčil gólový apetit a po přistrčení Kopeckého vrátil Holici nejtěsnější náskok.

Ve druhém poločase pokračoval tým Petra Uličného, jemuž znovu chybělo hned šest hráčů ze základního kádru, v solidním výkonu. Třetí gól přidal po centru debutujícího obránce Petra Krumpolce Libor Žondra. Ten nakonec i uzavřel gólový účet zápasu, když si na přední tyči našel Obalův centr a podruhé zavěsil.

„Je dobře, že se Libor dvakrát prosadil. Byl bych moc rád, kdyby takto pokračoval,“ chválil po utkání vysokého forvarda trenér Uličný, který se ve druhém poločase pouštěl i do zajímavých experimentů. „Kvůli mnoha zraněním, které nás v poslední době trápí, jsme zkoušeli hráče i na netypických postech. Třeba Tögela uprostřed zálohy, nebo Obala na pravém kraji středové řady. Vedli si docela slušně, takže pro těžké jarní zápasy máme třeba další alternativy,“ poznamenal Uličný.

Spokojený byl také s nejnovější posilou do záložní formace Davidem Bednářem, který nastoupil proti bývalým spoluhráčům. „David má předpoklady být kvalitním fotbalistou. Je dostatečně rychlý, má šikovnou levačku, dobrou střelu. Trošku nám předržuje míče, což nemám rád u žádného hráče. Až ho to ale trošku odnaučíme, tak bude kvalitní posilou,“ řekl Uličný na adresu novice v kádru.

S prvním týmem už naopak nepokračují Jaroslav Grézl, který byl přeřazen do B mužstva a Josef Hořava, který se vrátil do mateřské Sigmy Olomouc.

1. HFK Olomouc – FK APOS Blansko 4:1 (2:1)

Branky: Richter 2, Žondra 2 – Nečas. Rozhodčí: Žádník – Damek, Křepský.

HFK: Šrom (46. Aleksijevič) – Čtvrtníček (46. Krumpolc), Kopecký (46. Jíša), Krejčí, Onofrej – Filipský, Bednář, Tögel – Korčián, Richter (46. Žondra), Obal. Trenér: Petr Uličný.

Blansko: Švancara (46.Trubák) – Oulehla, Němec, Jelínek, Hájek, Nečas, Doležel, Klimeš, Sehnal, Bezděk, Bubeníček. Střídali: Kuda, Šíp, Farník. Trenér: Tomáš Šenk.

Fantasy z Olomouce? Napadla mě vyskakující tramvaj, říká autor Kaziměst

Kaziměsti. Knižní debut Martina Bečana, jehož děj se odehrává ve městě motivovaném olomouckými zákoutími.

Mora slaví další domácí vítězství, obránci sestřelili Chomutov

FOTOGALERIE / Přestože nadále platí, že chomutovští hokejisté jsou týmem, který na ledě soupeřů posbíral z celé extraligy nejvíce bodů, v úterý tuto parádní bilanci nepotvrdili.