„První poločas byl vyrovnaný a bez vyložených šancí, i když utkání mělo vysoké tempo a náboj. Po přestávce jsme už byli jasně lepší. Hru jsme ovládli, ale paradoxně jsme dostali dva góly, které zápas rozhodly," řekl trenér Oldřich Machala.

Obě branky měl na svědomí útočník Miloslav Strnad, který v minulosti působil například v Baníku Ostrava.

„První gól byl trochu hloupý. Byl to nákop tečovaný na malém vápně, takže míč na poslední chvíli změnil směr. Druhý byl podle mě z jasného ofsajdu, takže cítíme i trochu křivdu," nechal se slyšet Machala.

Za stavu 1:0 pro domácí měla také Holice podle jeho názoru kopat pokutový kop. „Byl tam jasný faul na Biolka. Měla to být penalta," tvrdil Machala.

Zároveň ale také uznal, že bez gólů těžko mohl jeho tým na jihu Čech uspět. „Šancí jsme měli hlavně ve druhém poločase víc než dost. Gól jsme ale nedali," litoval.

Z dálky stříleli nebezpečně Čtvrtníček a Kopecký. Holice také nedotáhla celou řadu nadějných brejků. Asi největší šanci měl Michal Kovář po standardní situaci, ale ani on neskóroval.

Osmatřicetiletý veterán po delším čase nastoupil znovu ve stoperské dvojici, kde nahradil zraněného Murina.

„Bylo vidět, že tam dlouhá léta pravidelně nastupoval, takže to zvládl zcela bez problémů," zhodnotil jeho výkon trenér Machala.

Holice postrádala také útočníka Libora Žondru, jenž byl vyloučen v pohárovém utkání v Zábřehu.

„Rasťa Chmelo, který nastoupil místo něj, se samozřejmě snažil, ale nebojím se říct, že Libor je momentálně náš klíčový hráč, takže jeho absence určitě byla znát," uvedl Machala.

HFK má po pěti odehraných kolech sedm bodů a pohybuje se v klidném středu tabulky. Táborsko povyskočilo dočasně na třetí místo druhé ligy.

Táborsko – HFK Olomouc 2:0 (0:0)

Branky: 51. a 84. Strnad. Rozhodčí: Lerch – Vlasjuk, Trávníček. ŽK: Kočí – Kovář, Biolek, Bednář, Čep. Diváci: 614.

Táborsko: Fryšták – Kotrba, Mráz, Gallo, Smrek – Dobal, Šimák (90. Nohava), Jasanský – Kočí (90. Sláma), Džafič (82. Kalášek) – Strnad. Trenér: Luboš Zákostelský.

HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Kovář, Čep, Kopecký (75. Korčián) – Biolek (89. Šimko), Hromek, Čtvrtníček, Kobylík, Bednář – Chmelo. Trenér: Oldřich Machala.