„Měli jsme odváz tři body domů. Kvalita byla na naší straně, ale nedokázali jsme ji zúročit. Nedali jsme ani ty nejjasnější šance," říkal Jiří Derco, trenér HFK.

Rozhodnutí přinesla 90. minuta. A podle Derca to bylo téměř symbolické vyvrcholení nepovedeného zápasu. Nedorozumění mezi brankářem a obráncem využil Ptáček a vstřelil jediný gól zápasu.

„Je to ale stejná chyba, jakou udělali další hráči na druhé straně hřiště. Nedali jsme šance, které se dají nazvat jako tisíciprocentní," prohlásil Derco.

Na mysli měl třeba situaci, kdy po rohovém kopu z metru dokázal přestřelit branku zkušený Lukášek.

„Zápasu by spíše slušela remíza, my jsme byli nakonec šťastnější," řekl po utkání trenér Hlučína Petr Samec. Jeho mužstvo vyhrálo poprvé v sezoně. „Toto vítězství má velkou cenu, věřím, že nás nakopne i psychicky," do­dal.

To Derco litoval, že jeho tým nevyužil dobrého rozpoložení z posledních utkání a do středečního atraktivního pohárového zápasu se Slavií nepůjdou se sérií tří vítězství v řadě. „I když jsem hráče upozorňoval, že je potřeba nejdřív zvládnout zápas s Hlučínem, někteří už možná mysleli na Slavii. Ne všichni podali svůj optimální výkon. Pokud bychom takhle hráli ve středu, tak bychom těžko mohli myslet na úspěch," řekl trenér Holice.

Přesto věří, že může se svým souborem proti rozklížené Slavii uspět. „Mají svoje problémy, dá se říct, že jsou v krizi. Přesto proti nám budou muset vyhrát. My můžeme jen získat. Musíme hrát ale jinak, než dnes v Hlučíně," uvedl Derco.

FC Hlučín – 1. HFK Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 90. Ptáček. Rozhodčí: Vojkovský – Krasula, Dresler. ŽK: Barcal, Ptáček, Hanus -Kršák, Janoščin, Štěpánek.

Hlučín: Andrejko (77. Jurák) – Žižka, Štefek, Barcal, Polášek – Lukáš (61. Ondrušík), F. Hanus, M. Hanus (71. Ošmera), Wludyka, Mucha (82.Váňa) – Ptáček (90. Heiník). Trenér Petr Samec.

HFK: Šrom – Dadák, Lukášek, Kršák (57. Matyska), Kopecký – Janoščin (82. Pezzotti), Hromek, Dupkala (59. Buček), Korčián, Bednář (72. Štěpánek) – Žondra. Trenér: Jiří Derco.