Nejprve z první vážnější akce soupeře inkasovala. Ještě dokázala stav otočit. Ale pak HFK neproměnil pokutový kop a hosté z jednoho z posledních protiútoků po rohu srovnali.

Prohlédněte si VIDEO a GALERII ze zápasu

„Je to škoda. Kdybychom to zvládli, byli bychom před sérií těžkých zápasů v psychické pohodě,“ řekl trenér HFK Tomáš Uličný.

HFK doma ztratil dva body v utkání proti Hlučínu. Celkem zbytečně.
Ano, ztratili jsme dva body v posledních minutách. Z naší strany s bodovým ziskem nemůže být spokojenost, je to zklamání. Zápas začal naším jakýmsi ustrašeným výkonem. Prvních patnáct minut byli kluci nějací nervózní. Pak jsme inkasovali a z týmu nervozita spadla. Zvedli jsme se a měli i nějaké tutovky, branku jsme ale nedali.

To se povedlo hned po přestávce.
Ve druhém poločase už to z naší strany bylo dobré. Za výkon pak hráče musím pochválit. Dokázali jsme otočit skóre, těsně před koncem jsme vedli. Ale bohužel jsme potom nezvládli rohový kop v závěru. Proti Hlučínu jsme hráli dobře, byl to mnohem lepší výkon než předtím v Ústí nad Labem. Jenže tři body jsme nezískali.

Ztráta za gól pár minut před koncem týmu určitě na náladě nepřidá. Zvlášť když HFK teď čeká dost těžký program.
Kdybychom Hlučín zvládli, tak jsme byli v psychické pohodě a lépe by se nám na tu náročnou sérii chystalo. Máme tam nyní dvakrát Spartu, Slovácko, Fulnek. Žádné lehké soupeře.

Zlomem v utkání byla asi penalta. Kdybyste ji proměnili, bylo by to tři jedna. Byl na pokutový kop Dadák určený?
Bylo určených pět hráčů. A ti se musejí domluvit, kdo se cítí a kdo ne. Dady nahrál na dva góly, šel na penaltu suverénně. Bohužel neproměnil, takový je fotbal.

Zlobit se na něj asi nemůžete. Přihrál na oba góly.
U něj to byl zápas dvou poločasů. První byl skoro na střídání, ale nechali jsme ho tam. Ve druhém ukázal dobrý výkon. Přihrál na dvě branky, dařilo se mu. Kdyby dal penaltu, tak by byl hráčem utkání.

Rozhodlo o remíze to, že jste neproměnili brankové příležitosti? Mimo penalty jste jich měli ještě spoustu ze hry.
To je možné. Šancí jsme měli dost, ale na to už se po zápase nikdo neptá. Ale my jsme soupeři umožnili vlastní chybou po rohovém kopu srovnat. Tam jsem se správně neposunuli. To asi bylo rozhodující.

Co budete mít v plánu přípravy v následujících dvou týdnech, které proložíte zápasy se Spartou?
Bude to anglických čtrnáct dní. Takže jen předzápasový a pozápasový trénink. Na žádné velké trénování to nebude. Spíš aby si hráči odpočinuli a připravili se. Nemáme žádné lehké soupeře, síly musíme rozdělit mezi všechny členy týmu.

První zápas poháru hrajete už zítra. Věříte, že stadion HFK bude na zápas proti Spartě plný?
Určitě. Na Spartu přijde hodně lidí. Myslím, že bude plno. Kluby jako Sparta nebo Slavia když někam přijedou, tak fandové fotbalu se přijdou podívat.