Tedy ne, že by mezi sebou zápolili v ringu. Ale zkusili si boxerský kruhový trénink. Samozřejmě došlo i na rukavice, ovšem ne v přímém boji. Pod dohledem koučů BC Gambare si každý vyzkoušel údery do lapů.

Jenže ne z legrace. Hezky natvrdo. Boxerský trénink je pořádná dřina, na získání dobré kondice a rychlé nohy ideální. Právě to potřebuje každý fotbalista.

Profesionální fotbalisté mají fyzičku výtečnou. Ale při boxérském tréninku se zapotili pořádně.

„Bylo to skvělé, dělali jsme úplně jiné věci než, které děláme na hřišti. Musím říct, že to nebyla žádná sranda. Makali jsme. Určitě nám trénink dal hodně a taky to je změna, která nám zpříjemní, už tak dlouhou přípravu,“ řekl kapitán mužstva Ivo Lošťák.

BC Gambare hodiny kondičního boxu nabízí už dlouho, nejde o nic nového. Ovšem letos poprvé si to zkusili i fotbalisté.

„Martin Kotůlek a Roman Sedláček se znají s trenérem Štefanem Kortišem. Ten nám nabídl, že bychom to mohli vyzkoušet. Tak jsem přišli a už jsme tady byli podruhé. Kluky to baví, je to pro ně zpestření. A chtěli bychom sem jednou za čas chodit,“ řekl trenér Tomáš Uličný.

„Je to pro hráče pozitivní, boxerský trénink je na kondici výborný,“ podotkl Uličný.

„Určitě je to pro fotbalisty na fyzičku perfektní. Nohy používají, stejně jako boxeři. Box je osmdesát procent práce na nohách a zbytek je tělo. Navíc při tomto tréninku,“ řekl Štefan Kortiš, trenér BC Gambare Olomouc. Tento klub vede oblastní soutěž v boxu.

A jestli je mezi hráči HFK i nějaký dobrý rohovník?

„Jsou mezi nimi kluci, kterým by box šel. I údery mají pěkně protažené. Dokážou srovnat nohy a ruce, mají to v sobě,“ usmál se Kortiš.

Žádnou specialitu pro fotbalisty vymýšlet nemusel. „Je to normální kruhový trénink pro boxery. Ti musí mít také rychlé nohy, jako fotbalisti,“ podotkl Kortiš.