Trenéru Oldřichu Machalovi se na úvodním tréninku hlásilo čtyřiadvacet hráčů, mezi kterými například byli i dva srbští fotbalisté, kteří budou v hanáckém klubu bojovat o případný kontrakt.

Chyběl naopak urostlý forvard Libor Žondra, který bojuje o prvoligové angažmá v Hradci Králové.

„Na tréninku se sešlo čtyřiadvacet hráčů. Z hostování se vrátil Tögel, na zkoušku přišli dva hráči ze Srbska. Jedná se o stopera a záložníka. Ze Sigmy přišel Nekuda, který by nás mohl posílit," vypočítával případné posily trenér Machala.

O místo v kádru pátého celku druhé fotbalové ligy budou v rámci čtrnáctidenních testů bojovat dva Srbové.

Prvním z nich je dvacetiletý ofenzivní záložník Stefan Vukmirović, který hrál za prvoligový klub FK Jagodina.

Dále pak na Hanou dorazil střední obránce Mihailo Jovanović, který hostoval v druholigovém klubu Jedinstvo Užice.

O návrat do holické sestavy bude bojovat záložník Jan Tögel, který na podzim hostoval v třetiligovém Zábřehu, kde odehrál devět mistrovských utkání.

Odchovanec Sigmy, útočník Petr Nekuda měl do Holice nakročeno již v létě, jenže nakonec odešel hostovat do Zbrojovky Brno. Vedení HFK nyní pracuje na detailech hráčova působení v klubu.

Žondra a Pezzoti na odchodu?

Trenér Machala na úvod přípravy postrádal urostlého útočníka Libora Žondru, který je na testech v prvoligovém Hradci Králové. Na podzim dal třiadvacetiletý Žondra během osmi zápasů druhé ligy dva góly.

„Libor nás poprvé zaujal při generálce na letošní prvoligový ročník a také jak jsme v průběhu podzimu sledovali druhou ligu. Měl by být přínosem pro náš útok," řekl ČTK generální ředitel Hradce Králové Richard Jukl.

Kromě případného odchodu Žondry by kádr HFK mohl opustit i další forvard Gianpaolo Pezzotti, o kterého se zajímají kluby z Moravskoslezské fotbalové ligy.

Během prvních dnů přípravy může do Holice dorazit ještě jeden fotbalista.

„Je možné, že by mohl přijít ještě jeden hráč, ale jeho jméno bych teď nerad zmiňoval," zůstal tajemný Machala, kterého těšilo, že se hráči po Vánocích vrátili fit.

Kobylík musí shodit kila

„Všichni jsou v absolutním pořádku. Těší mě, že jsou všichni po dovolené ve velmi dobré kondici a úspěšně prošli vážením. Tedy až na jednoho, ale David Kobylík, který nějaká ta kila nabral, je do čtrnácti dnů určitě shodí," prozradil trenér Machala.

„Začali jsme klasickým tréninkem. Hráči si zaběhali a zahráli i bago. Od čtvrtka pak budou tréninky dvoufázové," objasnil holický lodivod s tím, že tým bude trénovat převážně v domácích podmínkách.

Zápas na úvod: Rakušané z první ligy

Hned k prvnímu přípravnému zápasu však Hanáci vyrážejí za hranice.

V úterý 15. ledna se totiž Holice utká na půdě účastníka nejvyšší rakouské soutěže z Mattersburgu.

„Je to atraktivní soupeř. Hráči se těší a myslím, že by to hned na úvod přípravy mohl být dobrý zápas," dodal Machala.

Kromě souboje se sedmým celkem rakouské ligy holické fotbalisty čeká dalších sedm přípravných duelů. Generálku na start jarní části druhé ligy HFK odehraje proti Ružomberoku.

Přípravné zápasy 1.HFK Olomouc:

15. ledna, 15.30: Mattersburg – HFK

22. ledna, 13.00: Senica – HFK

30. ledna, 13.00: HFK – Hradec Králové

2. února, 10.00: Sigma Olomouc – HFK

5. února, 16.00: HFK – Frýdek- Místek

9. února, 10.30: HFK – Chrudim

19. února, 18.30: Hartberg – HFK

23. února, 14.30: HFK – Ružomberok (místo konání bude upřesněno).