A z toho by rádi rychle pryč někam výš. V předehrávce 16. kola hraje Holice dnes doma proti Karviné, kterou trénuje olomoucký kouč Leoš Kalvoda.

„Karviná má silný střed zálohy, kde hrají Rýdel s Fickem, a nebezpečného útočníka Opice,“ vypočítal holický kouč Josef Mucha, na co si musejí dát jeho svěřenci pozor. „Tohle si musíme pohlídat,“ podotkl. HFK čeká důležitý zápas.

„Je to vlastně začátek jara, navíc s Karvinou, která je na tom podobně jako my, takže se bude hrát, jak se říká, o šest bodů. My utkání musíme zvládnout vítězně, abychom měli trošku klidnější zimu. Protože klidnou ji mít nebudeme,“ podotkl Mucha.

Celý podzim má 1. HFK potíže se zdravotním stavem hráčů a podobné to bude i v posledním podzimním zápase. Hrát stále nemůže kanonýr Miloš Kropáček, po zápase v Sokolově na marodku přibyl stoper Ondřej Kalvoda.

Navíc další dva hráči ze základního kádru – krajní zadáci Josefík a Dadák, jsou vykartovaní, takže rovněž nemohou nastoupit. „V obraně máme trošku problémy,“ podotkl Mucha. Uzdravil se naopak zkušený zadák Tomáš Glos. „Už trénuje, ale ještě není stoprocentně připravený,“ dodal Mucha.

Program 16. kola

SO: 10.15: Třinec – Sokolov. 14.00: 1. HFK Olomouc – Karviná. 16.00: Opava – Bohemians 1905.
NE: 13.30: Ústí nad Labem – Slovácko. 17.00: Hradec Králové – Fulnek.