V HFK totiž mají před zápasem velké personální potíže. Hned pět hráčů onemocnělo. Ovšem hrát se bude, žádný odklad utkání se konat nebude.

„Není nás moc. Pět kluků onemocnělo, další jsou zranění. Například ze stoperů máme jen jednoho. Ale v kádru máme dvacet hráčů, vezeme i kluky z béčka, musíme si s tím poradit,“ řekl trenér 1. HFk Olomouc Josef Mucha.

V případě větších absencí způsobených nemocí lze zápas odložit. „I tohle jsme zvažovali. Čekali jsme, jestli bude nemocných přibývat. Nakonec se tak nestalo, takže utkání pojedeme odehrát v řádném termínu,“ podotkl Mucha.

Holice minulou sobotu doma prohrála s Hradcem Králové (0:2), takže pokud nechce zůstat v tabulce poblíž spodní části, musí rychle ztracené body uhrát někde venku zpět. Ale proti Novotnému a spol. to bude mít oslabený tým obzvlášť těžké.

„Dukla poslední tři zápasy bodovala naplno, má spoustu dobrých zkušených hráčů. Musíme být velmi pozorní v defenzivě a prosadit se z protiútoků,“ řekl Mucha.

V obraně si musí dát jeho hráči velký pozor hlavně na kanonýra Luďka Zelenku. „Nesmíme mu nechat prostor kolem šestnáctky,“ podotkl Mucha.


Utkání se hraje od 19.00, takže na Julisce budou muset zapnout umělé osvětlení. V tom problém nebude. „Spousta našich hráčů je na to zvyklá, není to tak velká novinka. Ale je pravda, že zápasy pod umělým osvětlením mají jiný náboj. I když na Dukle asi moc diváků nebude,“ řekl Mucha.

Program 10. kola

PÁ: 19.00: Jihlava – Most, Dukla Praha – 1. HFK Olomouc.
SO: 16.00:
Fulnek – Bohemians 1905, Karviná – Vítkovice. 17.00: Opava – Čáslav. 19.00: Slovácko – Sparta B.
NE: 16.00: Ústí nad Labem – Třinec. 17.00: Hradec Králové – Sokolov.