„Jedná se o derby, což by mělo být pro všechny aktéry zajímavé. Očekává nás kvalitní soupeř,“ říká Miloslav Machálek, trenér, který se minulý čtvrtek vrátil po třech a půl letech na lavičku Uničova.

„Přemýšlel jsem, že podám protest, protože Miloš proti nám nedávno v poháru vedl Vyškov, ale asi se to může,“ vtipkoval trenér HFK Olomouc Petr Uličný.

„Asi se dá očekávat bojovný agresivní fotbal. Uničov tak hrál i pod předchozím trenérem a změna kouče většinou právě v tomhle přinese změnu,“ zamyslel se Uličný.

„Jinak se tím ale nezaobíráme. Rozhodne se mezi hráči na hřišti. Je jasné, že Uničov bude chtít body, nový trenér se poprvé před diváky bude chtít uvést vítězstvím, ale také my chceme pokračovat v naší sérii,“ poznamenal holický trenér.

Z jeho mužstva jde momentálně daleko větší strach právě na hřištích soupeřů, kde zatím ztratil jen dva body za remízu v Líšni.

„Soupeř má stabilizovaný kádr. Naposledy vyhrál doma, což by mu mělo psychicky pomoci. Navíc se mu vracejí do hry po zranění kvalitní hráči jako Obal a Filipský, což je pro ně určitě pozitivní. Pro nás to bude těžký oříšek,“ uvědomuje si Machálek.

Zároveň ale odhodlaně dodává: „Kvalitu soupeře respektujeme, ale hrajeme doma a chceme se poprat o body. Zdarma HFK určitě nic nedáme.“

Po porážce 0:1 v posledním kole v Kroměříži hovořil Machálek o celé řadě nedostatků, které Uničov srážejí. V týdnu už na jejich odstraňování začal s týmem pracovat.

„Pustili jsme se do poctivé práce, ale jak dalece jsme se v konkrétních věcech posunuli, to ukáže až samotný zápas,“ řekl.

„Šlo ale spíš o věci týkající se morálně volních vlastností a přístupu. Na všechno ostatní je příliš brzy. Není to o mávnutí kouzelným proutkem. Byl bych mile překvapen, kdyby se některé herní věci už teď v našem projevu objevily,“ doplnil.

Situaci před derby komplikuje Uničovu zdravotní stav některých jeho hráčů.

„Zdraví nám značně ztížilo skládání základní sestavy. Ještě máme jeden trénink před utkáním. Po něm budeme chytřejší. Ovšem jeden z našich klíčových hráčů asi zdráv nebude. Jméno po mně ale nechtějte, to se do novin přece nedává,“ pousmál se Machálek.

Také v holickém táboře visí nad startem některých opor otazníky. „Se žebrem měl problémy Zdeněk Polák, drobné potíže měli také Čtvrtníček a Lukášek,“ prozradil Petr Uličný.

„Do neděle je ale ještě relativně dost času, tak snad se všichni stihnou dát do pořádku,“ dodal.

Utkání v Uničově se hraje v neděli v tradičních 10.15.