Nakonec nepřežil ani tyto tři zápasy. Po prohrách 0:3 se Spartou a 0:1 se Slováckém nahradil Muchu u trenérského kormidla Miroslav Kouřil.

Ten přichází s jasným úkolem. Zvednout tým a zachránit pro něj druholigovou příslušnost. I jeho rozjezd ale nebude zrovna jednoduchý. V legendárním Ďolíčku se postaví vedoucímu mužstvu druhé ligy, Bohemians 1905.

„Bohemka je jasně nejlepší tým druhé ligy. Má stabilizovaný kádr, který navíc vhodně doplnili. Hrají svůj styl hry, který dokáží vnutit soupeři,“ přemítá nad sílou vršovického klubu Kouřil.

„Když k tomu připočteme fantastickou podporu diváků, vychází mi z toho, že zaslouženě postoupí do první ligy,“ dodává uznale.

Pražský klub vstoupil do druhé části soutěže přesně v opačném gardu než Holice. Nejprve si na vlastním hřišti poradil s historickým rivalem Duklou Praha v poměru 1:0, týden nato dovezl tři body ze hřiště Sokolova za výhru 2:1. V obou zápasech se trefil Milan Škoda, nejlepší útočník lídra soutěže.

Zato HFK ještě na jaře neskóroval ani jednou. V úvodním zápase se na hrotu objevili Korčian s novou akvizicí v holickém dresu Pavlem Vránou. Toho ve druhém zápase nahradil Krutý. Ani jeden z nich neuspěl.

Bude se měnit složení útoku i nadále? „I kdybych tu sestavu věděl, tak vám ji nepovím,“ usmívá se tajemně Kouřil.

„Soupeř si nás musí číst na hřišti, a ne v novinách. Jestli se něčeho bojí, tak je to právě fakt, že neví, co od té změny můžou očekávat. Toho bych chtěl využít,“ poodhaluje kouč své plány.

Na podzim dokázali holičtí fotbalisté doma s Bohemians remizovat. Na 1:1 vyrovnával až v devadesáté minutě z penalty Josefík. Nový trenér HFK se ale zápasu v Ďolíčku nebojí.

„Neexistuje soupeř, který není k poražení. Neexistuje soupeř, s kterým se nedá hrát a vybojovat body. Říkám to proto, že se budeme snažit uhrát maximum i proti jasnému favoritovi toho zápasu. Jestli dokážeme uspět, bude to úžasné, protože budeme hrát proti opravdu nejlepšímu týmu druhé ligy,“ říká Kouřil.

Zápas mezi Bohemians 1905 a 1. HFK Olomouc začíná v neděli v 18:30

Martin Dostál