Trenér HFK Petr Uličný udělal v sestavě oproti poslednímu zápasu v Opavě dvě změny. Nenastoupil stoper Zdeněk Polák, jehož ve středu obranné řady nahradil velezkušený Michal Kovář, a místo Petra Kobylíka se od úvodních minut zapojil do hry mladý Jan Tögel.

„Dostal důvěru a chopil se toho velmi dobře. Byl velmi pohyblivý, hodně toho naběhal,“ chválil Uličný devatenáctiletého záložníka.

„Místo Poláka šel na stopera Kovář a rovněž si vedl velmi dobře. Do středu zálohy se pak posunul Onofrej, ten to taky zvládl dobře. Těší mě, že máme takovou konkurenční schopnost,“ přibližoval zkušený lodivod obměny v základní jedenáctce.

Jeho tým šel do vedení v 33. minutě. Onofrej zacentroval do hlouby šestnáctky, kde se zjevil osamocený Filipský a proti svému bývalému zaměstnavateli otevřel skóre utkání.

Na rozdíl od posledního utkání byla Holice aktivnější, nebála se hrát ani proti velmi agresivnímu béčku Slovácka.

„Kluci podali velmi bojovný výkon. Vzali si k srdci kritiku po prvním poločase s Opavou a byla radost se dívat, jak pracovali poctivě,“ hodnotil spokojený Uličný.

Gólová pojistka přišla minutu před koncem základní hrací doby. Střídající Rudolf Obal, další odchovanec Slovácka, zužitkoval přízemní centr Čtvrtníčka a stanovil konečný výsledek na 0:2 pro HFK.

„Šel tam na pět minut a hned dal gól. Navíc z hodně těžké pozice, takže to je taky pozitivní,“ liboval si holický kouč.

V následujícím kole čeká jeho svěřence Hulín.

„Teď to konečně musíme doma potvrdit. Chceme se držet na druhém místě. Opava zase vyhrála. Je jako Plzeň v první lize, ztratila jen body za remízu v prvním kole, od té doby všechno vyhrává,“ posteskl si. A tak by chtěl držet alespoň druhý flek, stejně jako Sigma o dvě soutěže výš.

1. FC Slovácko B – 1. HFK Olomouc 0:2 (0:1)

Branky: 33. Filipský, 89. Obal. Rozhodčí: Vostřejž – Šenkýř, Ogrodník. ŽK: 58. Daníček – 57. Dadák.

Slovácko B: Fryšták – Habanec, Daníček, Ruman, Starý (46. Dolina) – Kleiber, Chytil, Perůtka, Borusík (60. Sasín) – Hlúpik, Čtvrtníček (70. Dočkal). Trenér: Anton Mišovec.

1. HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Lukášek, Kovář, Kopecký – Čtvrtníček, Tögel – Filipský (84. Obal), Onofrej, Zedníček (87. Kobylík) – Richter (90. Žondra). Trenér: Petr Uličný.