Úvodní šanci zápasu měl domácí útočník David Korčián, ale neproměnil. Obešel dva protihráče, ale brankář Filipko jeho střelu vyrazil. HFK svého soupeře zaskočil aktivní hrou a snažil se často zakončovat. Nejpilnější v tomto ohledu byl Peter Krutý, ale jeho střely ze střední vzdálenosti a dobrých pozic létaly buď vedle nebo nad.

Nakonec rozhodující moment celého utkání přišel už v 17. minutě. Možnost Chmelíčka skončila rohovým kopem. Z něj vznikl před holickou brankou závar, který ukončil gólem obránce Dejan Jurkič. Hosté se pak zaměřili především na hlídání náskoku a nepouštěli se do žádných velkých akcí.

Po změně stran byla na domácích znát snaha o vstřelení branky, ale ze hry se moc prosadit nedokázali. Holice to zkoušela z přímých kopů, Vajdovo zakončení kolem zdi chytil brankář Filipko, Dadákova rána letěla vedle. Stejně jako pokus stejného hráče dvě minuty před koncem.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, byli jsme až do obdržené branky aktivní. Za bojovnost klukům nemůžu vytknout nic. Ale chybělo mi tam dohrávání akcí. Třicet metrů před brankou soupeře jsme tam nedali žádnou nástavbu. Měli jsme sice první šanci, ale potom nic,“ řekl trenér HFK Josef Mucha.

„Věděli jsme, že to bude hodně těžké utkání. Holice měla před zápasem o dva body méně. V naší hře mi trošičku chyběla organizace. Možná by to vypadalo jinak, kdyby domácí Korčián na začátku proměnil šanci, kterou měl. Předpokládali jsme, že budeme schopni dát gól ze standardky, což se nám podařilo. Jsem rád, že jsme utkání dovedli do vítězného konce,“ řekl trenér Slovácka Josef Mazura.

1. HFK Olomouc – 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)

Branka: 17. Jurkič. Rozhodčí: Možíš – Handlíř, Gallo. ŽK: Vajda – Cleber, Chmelíček. Diváci: 946.

HFK: Šrom – Dadák, Kalvoda, Lukášek, Josefík – Ja. Mucha (77. Libič), Grim (65. Zlatohlavý), Kučerňák, Vajda – Krutý (65. Vrána), Korčián. Trenér Josef Mucha.

Slovácko: Filipko – Randa, Němčický, Formánek, Jurkič – Fujerik, Perůtka, Gorner, Cleber (80. Kazár) – Chmelíček (90. Reinberk), Holub (72. Sládek). Trenér Josef Mazura.